TRY - Türk Lirası
EUR
16,8096
USD
15,9086
GBP
19,8758
CNY
2,3797
19 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
26.7 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerHayvanseverler boş arazilere mama bıraktı

  Hayvanseverler boş arazilere mama bıraktı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İstanbul’da kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için hayvanseverler boş arazilere mama bıraktı.

  Zorlu kış şartlarında sokak hayvanlarının beslenmesi için harekete geçen hayvanseverler, Eyüpsultan Pirinççi ve Odayeri mahallelerinde boş arazilere kuru mama bıraktı. Hayvanseverler, Pirinççi Mahallesi’nde boş bir arazide buldukları yaralı köpeği tedavi ettirmek için veterinere götüdü.

  “KIŞ ŞARTLARINDA MAMALARI BOZULMASIN DİYE KULÜBE YAPTIRDIK”

  Hayvansever Burcu Yüksel, kış günlerinde mamalarının bozulmaması için kulübeler yaptıklarını belirterek, “Onların bizden başka kimsesi yok. Bu nedenle bizlere ihtiyaçları var. Onları beslemeden rahat rahat uyuyamıyoruz. Biz olduğumuz zaman aç kalmıyorlar. Kış şartlarında mamaları bozulmasın diye buralara kulübeler yaptırdık. Ormanlarda 300’den fazla hayvana bakıyoruz”dedi.

  Hayvanseverler boş arazilere mama bıraktı
  Hayvanseverler boş arazilere mama bıraktı

  “EVLATLAR KAR ALTINDA KALDIĞI ZAMAN ÖLÜRLER”

  Hayvansever Tugay Obukan, kışın köpeklerin kar altında kalarak ölmemeleri için yaptıklarını anlatarak, “Eğer bu yaptığımız kulübeler olmazsa hasta olan evlatlar kar altında kaldığı zaman ölürler. Köpeklerin kan değerleri çok düşük oluyor. Bu nedenle çok çabuk hasta olabiliyorlar. Onların dili yok, anlatamıyorlar. Biz onların dili oluyoruz. Onlara mama getiriyoruz. Bizim gibi hayvanseverler de var keşke herkes duyarlı olsa herkes evine bir hayvan alsa sokakta hayvan kalmaz” diye konuştu.

  ‘BUGÜN 200’DEN FAZLA HAYVANIN KARNINI DOYURDUK’

  Hayvansever Mustafa Kaygusuz, soğuk nedeniyle beslemeye devam edeceklerini belirterek, “Bizler üşüdüğümüzde evimize sığınabiliyoruz, sobamızı yakabiliyoruz ama hayvanların maalesef öyle bir imkanı yok. Hem soğukla mücadele ediyorlar, hem de açlar. Gelip mama veriyoruz, iki noktada yaklaşık 200 üzerinde hayvanın karnını doyurduk. Şu an kar yok ama sabaha karşı bu bölgelerde kar yağmıştı. Şu an aşırı bir soğuk var bu sebeple beslemelere devam edeceğiz” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler