14.2 C
Ankara
15.5 C
İstanbul
19.3 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 21, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriHayriye ve Zehra'nın Avrupa Kupası hazırlıkları

  Hayriye ve Zehra’nın Avrupa Kupası hazırlıkları

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Antalya’da düzenlenecek 6’ncı Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası hazırlıkları devam ediyor.

  Kayseri’de yaşayan milli kick boksçular 23 yaşındaki Hayriye Türksoy Hançer ve 22 yaşındaki Zehra Yılmaz, 08-11 Nisan 2021 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek 6’ncı Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası için hazırlıklarına devam ediyor.

  6’ncı Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası, 08-11 Nisan 2021 tarihleri arasında Antalya’nın Kemer ilçesinde yapılacak. Şampiyonaya katılacak milli sporcular Hayriye Türksoy Hançer ve Zehra Yılmaz müsabakalarda derece alabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Genç sporcular milli takım antrenörü Esat Kaya yönetiminde halterle güçlendirme ve masa tenisi ile refleks-koordinasyon çalışması yaptı.

  Sporculardan Hayriye Türksoy Hançer’in kariyerinde 1 dünya şampiyonluğu, 1 dünya ikinciliği, 1 Avrupa Kupası birinciliği, 1 dünya üçüncülüğü, 4 kick boks Avrupa Kupası şampiyonluğu ve 1 wushu Balkan şampiyonluğu bulunuyor. Zehra Yılmaz ise Avrupa Kupası’nda ve Uluslararası Kickboks Şampiyonası’nda ikincilik elde etti.

  Kick boks avrupa kupası için hazırlıklara devam
  Kick Boks Avrupa Kupası için hazırlıklara devam

  “ÜLKEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETMEK İSTİYORUZ”

  Çalışmaları hakkında bilgi veren Hayriye Türksoy Hançer, “Kayseri Spor AŞ’de hem kick boks antrenörü hem de kick boks sporcusuyum. Önümüzdeki ay yapılacak olan 6’ncı Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası’na hazırlanıyorum. Bu müsabakalar için 1 aylık hazırlık programı belirledik. Pandemi nedeniyle rutin antrenman yapıyorduk ama müsabaka tarihinin açıklanmasıyla antrenmanlarımızın dozunu artırdık.

  İki hafta güçlendirme antrenmanları kapsamında halter ve boks çalışması yaptık. Şimdi ise sabahları masa tenisi, akşamları kick boks antrenmanı yapıyoruz. Bu turnuvalarda toplam puana göre milli takıma seçileceğiz. En yüksek puan alan milli takıma seçilecek ve bu aşamada Dünya Kupası’na gitmeye hak kazanacak. Dünya Şampiyonası’na gitmek için daha fazla çalışacağız. Milli takıma kalarak Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çektirmek için antrenörümüz Esat Kaya ile çalışıyoruz” diye konuştu.

  Dokuz yıldır kick boks yaptığını aktaran Zehra Yılmaz ise “Şu an hazırlıklarımıza devam ediyoruz. İnşallah Kick Boks Avrupa Kupası’nda birinci olup ülkemizi Dünya Şampiyonası’nda temsil edeceğim” dedi.

  Antalya'da düzenlenecek 6'ncı uluslararası türkiye açık kick boks avrupa kupası için hazırlıklar devam ediyor.
  Antalya’da düzenlenecek 6’ncı Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası için hazırlıklar devam ediyor.

  Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kick Boks Bölge Antrenörü ve Kick Boks Milli Takım Antrenörü Esat Kaya da, “Sporcularımız Hayriye ve Zehra’nın gidecekleri müsabaka için güçlendirme çalışması olarak halter branşından destek aldık. Göz refleksi ve koordinasyon için masa tenisinden destek aldık. Antalya Kemer’de yapılacak olan 6’ncı Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası’nda topladığımız puanla Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazanacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler