TRY - Türk Lirası
EUR
18,2625
USD
17,9603
GBP
21,6469
CNY
2,6457
20.6 C
Ankara
24.6 C
İstanbul
24.1 C
İzmir
16 Ağustos 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberler'Hayır Çarşısı' ile binlerce kıyafet yardımı

  ‘Hayır Çarşısı’ ile binlerce kıyafet yardımı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bağcılar Belediyesi’nin yoksul ailelere yardım etmek amacıyla 2007 yılında kurduğu Hayır Çarşısı ile bugüne kadar 73 bin aileye giysi ve ayakkabı yardımı yapıldı.

  Bağcılar’da yaşayan maddi durumu kötü ailelerin yazlık ve kışlık ihtiyaçları yılda iki kez Hayır Çarşısı tarafından karşılanıyor. Hayırseverlerin bağışladığı ve tamamı yeni olan ürünler, ihtiyaç sahibi olan ailelerin Bağcılar Belediyesi’nden aldıkları belgeyle kendilerine teslim ediliyor.

  Hayir carsisi ile binlerce kiyafet yardimi 1 - yerel haberler - haberton
  Bu süreçte ayakkabıdan monta, pardösüden çoraba ve sünnetlik kıyafete kadar 580 bin ürün verildi.

  “HAYIR, ÇARŞISI TOPLUMSAL DAYANIŞMANIN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNDEN BİRİ”

  Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Bayramlar başta olmak üzere yılın her dönemi yoğun ilgi gören çarşıda 15 yılda 73 bin 300 aile yararlandı. Bu süreçte ayakkabıdan monta, pardösüden çoraba ve sünnetlik kıyafete kadar 580 bin ürün verildi. Hayır Çarşısı toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerinden birini sergiliyor. Yardımlar için hayırsever bağışçılarımıza hemşerilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Paylaştıkça ihtiyaçları gidermenin yanında insanların yüreğine dokunuyor, sevgimizi de artırıyoruz” dedi.

  HAFTANIN 5 GÜNÜ SAAT 08.30 İLE 17.00 ARASI HİZMET VERİYOR

  Hayır Çarşısı’nda kişi başına verilen 100 puanla alışveriş yapılıyor. Vatandaşlar, kendilerine verilen puan karşılığında erkek, kadın, çocuk, sünnet kıyafetleri ve ayakkabı çeşitlerden ihtiyacı olan şeyleri alabiliyor. Çarşı, haftanın 5 günü saat 08.30 ile 17.00 arası hizmet veriyor. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler