TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
8.9 C
Ankara
10.8 C
İstanbul
15 C
İzmir
20 Ekim 2021, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaYazarlarHayat mı çok kısa? Zaman mı hızlı geçiyor...

  Hayat mı çok kısa? Zaman mı hızlı geçiyor…

  Avatar of alparslan çavdar
  Alparslan Çavdarhttps://haberton.com/
  Alparslan Çavdar, 1986 Balıkesir doğumlu anne tarafından Bulgaristan baba tarafından Yunanistan göçmeni ailenin 3.çocuğu. Yüksek okul aşçılık bölümü mezunu hem alaylı hem mektepli baba mesleği olan aşçılığı belli süre kendi işletmesi ve çeşitli otellerde yaptıktan sonra şu an kamuda mutfak yöneticisi olarak çalışıyor. Edebiyatla ilgileniyor ve müzik ilgi alanları orta okul yıllarından beri şiir yazıyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Hayat mı çok kısa? Zaman mı hızlı geçiyor… Hayat ne çok kısadır neden zaman öyle sanıldığı kadar hızlı geçmektedir, sadece biz zamanımızı anlamsız şeylerle geçirdiğimiz için öyle gelir.

  Bu gün şu saate kadar geçen zamandan hiç bir şey anlamış değilim esasen ve çok insana da sorsan zamanın su gibi akıp geçtiğini ve hayatın çok kısa olduğunu söylerler. Buna misal olarakta genç ölümleri zamansız yolculukları üstünden çok zaman geçmiş olup karşılaşılan arkadaşları vb. gösterirler hep.

  Lakin hayat ne çok kısadır neden zaman öyle sanıldığı kadar hızlı geçmektedir, sadece biz zamanımızı anlamsız şeylerle geçirdiğimiz için öyle gelir.

  Hayat yolunda zaman denen kavramı anlamak için onu bazı kavramlarla bağdaştırmak gerektiğine inanırım aynı zamanda bunun ömrü de anlamlandırdığı doğrudur bence.

  Hayatta bazı değerleri olmalı insanın, olmazsa olmazları değişmeyenleri tabiri caizse kırmızı çizgileri olmalı ve bu çizgisini her daim muhafaza etmeli bunlar üzerine yorum dahi yapılamayacağını hissettirmesi gerekir kim varsa eşrafında, kim varsa onu tanıyan öyle tanıyıp bilmeli öyle kabul edip hayatına almalı o kişiyi veyahut hiç irtibatta olmamalı, en azından kişisel alanına çok yakınına ki insan istemediği beğenmediği kişilerle de bazen istemese de irtibatta olabiliyor bundan sebep sınırlarını iyi koruyup ona göre hareket etmeli.

  Misal kendimden ve yaşadıklarımdan vermek isterim her daim, çünkü şuna inanırım insanı yaşayıp tecrübe ettiği şeyler her zaman daha etkileyici ve inandırıcı olur bunu bilir bunu söylerim.

  Hayat mı çok kısa? Zaman mı hızlı geçiyor...
  Hayat mı çok kısa? Zaman mı hızlı geçiyor…

  Ben hayatı ve zamanı anlamak ve dahi kavramak için insanın manevi değerlere dikkat etmesi gerektiğine inanırım bunun içinde belli bir arayış döneminde sonra böyle yaşamaya buna göre hareket etmeye kırmızı çizgilerimi bu kıstaslara göre belirlemeye çalıştım sürekli, bu düşüncelere sahip olmadan önce zamanın nasıl geçtiğini hayatın kısa olduğunu bende düşündüm lakin süreklide bir arayış içindeydim ELHAMDÜLİLLAH ki her zaman çokça şükür ederim RABBİME bu arayış yolunda iyi insanlar, abiler, kardeşler verdi bana ve yolumun uzun ve meşakkatli olduğunu hatırlatır ibareler çıkardı yolumun üzerine çevremdekilerin tabiriyle ‘gönlümün ekmeğini’ yiyormuşum. Hayatımı anlamlandıran bakış açımı değiştiren başka bir güzelliğin değimiyle de ;”farz namaz 5 vakit sen 20 vakit kılmalısın” der bana. SAĞ OLSUN. İYİKİ VAR.

  Velhasıl esas konuya gelecek olursak hayatın uzun veya kısa olması yada zamanın hızlı veya yavaş geçmesi mühim değildir, mühim olan hayatla beraber hayatınıza kattığınız ilave ettiğiniz değerlerin onlara yüklediğiniz anlamların kıymetliliği önemlidir. Bu değerlerin topluluğu benim için maneviyatta tek yaradana kul olmakta gizlidir ve bu anlamlandırır benim için hayat ve zamanı. Bu soruların cevapları başka beyinlerle başka yerlere gidebiliyor olsa da oralarında terazileri o yönde olabilir ve katılmasam da saygı duyabilirim kesinlikle, sadece eğer ki yanlıştaysalar onlar için dua edebilirim ve dinlemeyi biliyorlarsa anlatabilirim bildiğim kadarıyla dilimin döndüğünce, gerisi her şeyin sahibinin elinde ve ona emanet…

  GÜNÜN SÖZÜ:

  Şükür bir nimetse olmuş olmamış her şeye şükretmeyi bil yeter.

  Hayatına giren her varlığın senin üzerinde gerçekleştirmesi gereken bie görevi vardır ona göre yaşa…

  “ÖMRÜM”

  Aynı yollardan geçiyoruz her daim meşhur bir lafında dediği gibi “YÜRÜMEYE DEVAM ET YOL İNSANI TERBİYE EDER.”

  Yaşıyoruz öylece bazen farkında bazan değil lakin aramaya hevesli.

  Şartlar zorluyor belki bizi yolumuzun meşakkatindendir ve sınavdır biliriz ve bu binaen deriz.

  EYVALLAH sonumuzu hayra çıkaracak olan yolda yürümeye devam. Selam ve dua ile.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler