TRY - Türk Lirası
EUR
18,2290
USD
18,0630
GBP
21,5584
CNY
2,6618
23 C
Ankara
25.6 C
İstanbul
30 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaYazarlarHayal kurarken malzemeden çalmayacaksın

  Hayal kurarken malzemeden çalmayacaksın

  Cengonez
  Cengonezhttps://haberton.com/
  Ben Muhammed. Arkadaşlarım kısaca Cengo, ya da Cengonez derler. Yazı yazmayı, şiir yazmayı, şiir okumayı çok seviyorum. Güzel olan her şeyi çok seviyorum. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde aşçılık okuyorum.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Uzun bir aradan sonra tekrardan kalbimin sesini dinleyip yazmaya karar verdim. Bugün ki yazacağım yazının konusu hayalim. Yazıma başlamadan önce esiri olduğum şu sözü sizlerle paylaşmak istiyorum. “Hayal kurarken malzemeden çalmayacaksın.”

  Evet hayal kusarken malzemeden çalmıyorum. Uçsuz bucaksız hayal kuruyorum. Belki gerçekleşir, belki de gerçekleşmez. Ama ben korkusuzca hayal kurabiliyorum. Ben Muhammed. Hayalleri olan, bitmek tükenmek bilmeyen inancı olan, kendine inanan, kendine güvenen birisiyim. Bunları söylüyorum diye asla egoist değilim. Benim hayallerim var. İnsanlık adına, kendi kişisel gelişimim adına hayallerim var. En büyük hayalimden bahsetmek istiyorum. Ne zaman nasip olur bilmiyorum. Nasip olacak mı onu da bilmiyorum. Ama hayalini kurabiliyorum.

  İşte bunu çok iyi biliyorum. Benim bir dernek kurma hayalim var. İsmi de BKYD. Tamam tamam söyleyeyim açılımını. Bol Kepçe Yardımlaşma Derneği. İsmini neden böyle düşündüğümü söylemek  istiyorum. Yemek ile kepçe birbirini tamamlar ya. Yardıma muhtaç olan insanlar için de aç tabirini kullanırlar ya. İşte bunun için ismini böyle düşündüm. Ben insanlara yardım etmeyi çok seviyorum. Onların yüzündeki bir tebessüm her şeye değer.

  İnsanlara dokunmak, insanların yüzünde bir tebbessüm oluşmak istiyorum. Birisinin uzattığı eli tutmayı, birisinin elmacık kemiklerinden süzülen yaşı silmek istiyorum. İnsan hayal etmeli, hayal kurmalı, belki de bedava yapabildiğimiz tek şey hayal kurmaktır. Bizden hiç bir ücret talep edilmeyen bir şeyden neden kaçıyoruz ki? Gelin kaçmayalım. Gelin hayal kuralım. Gelin hayal kurarken malzemeden çalmayalım. Benim hayalim bu. Peki sizin hayalleriniz ne?

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler