TRY - Türk Lirası
EUR
20,475
USD
19,070
GBP
23,274
CNY
2,772
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamHatay'daki depremzedeler Adana'ya sevk edildi

Hatay’daki depremzedeler Adana’ya sevk edildi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Hatay’daki depremzedeler, Sahil Güvenlik Hava Komutanlığı ekipleri tarafından helikopterle Hatay Şehir Hastanesi’nden alınarak Adana’daki hastanelere getirildi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen iki büyük depremden en çok etkilenen illerden Hatay’da çok sayıda bina yıkıldı, birçok vatandaş enkaz altında kaldı. Arama kurtarma çalışmalarıyla enkaz altından yaralı çıkarılan vatandaşlar hastanelere kaldırıldı. Yaşanan yoğunluk nedeniyle durumu acil olan yaralıların başka kentlere sevkine karar verildi. Bu kapsamda Sahil Güvenlik Hava Komutanlığı ekipleri, helikopterlerle Adana’dan Hatay Şehir Hastanesi’ne gitti. Sevkine karar verilen yaralılar, helikoptere alınarak Adana’daki hastanelere getirildi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler