TRY - Türk Lirası
EUR
15,2572
USD
13,4487
GBP
18,2297
CNY
2,1216
-0.3 C
Ankara
1.6 C
İstanbul
4 C
İzmir
22 Ocak 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerHatay'da araziler su altında kaldı

  Hatay’da araziler su altında kaldı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Hatay’da araziler etkili olan yağmur nedeniyle derelerden taşıp Amik Ovası’na dolan yağmur suyu altında kaldı

  Her yıl aynı sıkıntıları yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar, her sağanakta tedirgin olduklarını ve gece yatamadıklarını belirtti.

  Kentte hafta sonunda başlayıp, sabah saatlerine kadar etkisini sürdüren yağmur, hayatı olumsuz etkiledi. Bereketli toprakları ile bilinen Amik Ovası’nda yüzlerce dönüm arazi su altında kaldı, ekinler zarar gördü. Derelerden taşan sular Aşağıoba Mahallesi’nde bulunan birçok ahır ve evlerin sınırına kadar ulaştı.

  Mahallede oturan Mustafa Kaplan, her sene aynı sorunla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, “Geceleri yatamadık ahırlara sular girecek diye. Her sene bu sıkıntıyı çekiyoruz. Bunun bir an önce çözümünün bulunmasını istiyoruz. Devlet yetkililerinden rica ediyoruz bu su baskınlarının çözümünü bulsunlar. Biz devletimizi milletimizi seven insanlarız. Bu su baskınlarının sebebi derelerin dolmuş olması, oradan akan sular tarlalarımıza geliyor. Derelerde kepçelerin çalışması lazım, bu suyun buradan tahliye edilmesi lazım. Şu an su yükselmeye devam ediyor ve dün 3 saat içinde köyümüze su yetişti. Durum biraz hafiflese de tedirginliğimiz devam ediyor. Ahırlarımız sular altında kalabilir. Almış olduğumuz önlemlerle hayvanlarımızı ve ahırlarımızı bir nebze kurtardık. Ama ekili arazilerimizin birçoğu sular altında kaldı” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler