TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamHatay’da 2 bin depremzedeye kebap ikram edildi

Hatay’da 2 bin depremzedeye kebap ikram edildi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Hatay’ın Samandağ ilçesinde Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Adana Şubesi tarafından kurulan mangallarda yaklaşık 2 bin depremzedeye kebap ikram etti.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremden en çok etkilenen illerden Hatay’da 20 Şubat günü de Defne ve Samandağ merkezli 6.4 ve 5.8’lik depremler oldu. Bölgede enkaz kaldırma çalışmaları sürerken, vatandaşların ihtiyaçları ise Kızılay ve il dışından gelen yardımlarla karşılanıyor. 3 öğün yemek, su, hijyen malzemesi, mobil tuvalet gibi hizmet verilen Samandağ ilçesinde, Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği de (TÜRES) kebap dağıtımı gerçekleştirdi. İlçede yetkililer tarafından yoğunluğun yaşandığı bölgeye kurulan mangallarda pişirilen kebaplar, TÜRES ekibi tarafından ikram edildi.

Hatayda 2 bin depremzedeye kebap ikram edildiz - yaşam - haberton
Hatay’da 2 bin depremzedeye kebap ikram edildi

‘BÖYLE BİR ORGANİZASYONDA BULUNMAKTAN ÇOK MUTLUYUM’

Depremin ilk gününden itibaren Adana’da da sıcak yemek organizasyonu yaptıklarını belirten TÜRES Adana Şube Başkanı Biral Serttaş, “Bugün de Hatay’ın Samandağ ilçesinde 2 bin kişilik kebap hazırladık. Kentimizin marka değeri olan kebabımızı burada vatandaşlarımıza sıcak sıcak dağıttık. Şu anda aramızda birçok meslekten insanlar var. Burada tamamen gönüllülük esasına göre hizmet veriyoruz. Böyle bir organizasyonda bulunmaktan dolayı da çok mutluyum” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler