TRY - Türk Lirası
EUR
19,654
USD
18,645
GBP
22,920
CNY
2,655
4 Aralık 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerHatay Havalimanı'nda uçuşlar yeniden başladı

Hatay Havalimanı’nda uçuşlar yeniden başladı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İstanbul-Hatay seferinin yapan Türk Hava Yolları’na (THY) ait yolcu uçağının lastiğinin patladığı Hatay Havalimanı’nda uçuşlar 24 saat sonra yeniden başladı.

İstanbul-Hatay seferi yapmak üzere dün saat 02.50’de İstanbul’dan kalkış yapan Türk Hava Yolları’na ait TK 2256 isimli uçak, saat 03.11’de Hatay Havalimanı’ndaki 04 pistine inişinin ardından lastiği patlayarak alev aldı. Pilotun olayı, kule ve Apron Birimi Arff Şefliği’ne anons etmesi ile ekipler piste yönlendirildi. Uçakta bulunan 105 yolcu ile 6 kabin personeli tahliye edildi. Daha sonra Arff Birimi, soğutma işlemini tamamladı. Olayın ardından pistler, 24 saat süreyle uçuş trafiğine kapatıldı. İstanbul’dan gelen teknik ekip de Hatay Havalimanı’nda inceleme yaptı. Pist ve uçakta yapılan incelemenin ardından uçuşlar, tekrar başladı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler