TRY - Türk Lirası
EUR
18,2357
USD
17,9255
GBP
21,6361
CNY
2,6508
22.8 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29 C
İzmir
8 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerHarşit Çayı'nda toplu balık ölümlerine inceleme

  Harşit Çayı’nda toplu balık ölümlerine inceleme

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Gümüşhane’de Vauk Dağı’ndan başlayıp, Giresun’un Tirebolu ilçesinden Karadeniz’e dökülen Harşit Çayı’nda toplu balık ölümleri yaşandı. Tedirginlik yaratan ölümlerle ilgili inceleme başlatıldı.

  Karadeniz’e dökülen 160 kilometre uzunluğundaki Harşit Çayı’nda toplu balık ölümleri yaşandı. Oltanbey Mahallesi’nden geçen çayın 2 kilometrelik bölümünde ölü sazanlar kıyıya vurdu. Tedirginlik yaratan balık ölümleri ile ilgili İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, inceleme başlattı.

  Harsit cayinda toplu balik olumlerine inceleme 1 - yerel haberler - haberton
  Harşit Çayı’nda toplu balık ölümlerine inceleme

  ‘KİMYASAL MADDELER DÖKÜLMÜŞ OLABİLİR’

  Mahalle sakini Zübeyde Çakır, Harşit Çayı’nda balık ölümlerini fark ettiklerini belirterek, “Yukarı bölgeden dereye kimyasal maddeler dökülmüş olabilir. Bu çayda balıklar tutuluyordu. Ölü balıkların dere kenarına vurması, bizleri tedirgin ediyor. İnsanlara nasıl bir etkisi olur, bilemiyorum. Dere kenarında çok fazla ölü balık var. Derenin pis olması da bir sebep olabilir” dedi.

  Harşit Çayı’nın temiz olmadığını ifade eden Ahmet Telli de “Su, kirli ve bu nedenle balıklar ölebiliyor. Bu durumdan insanlar da zarar görebilir. Bu su, içme suyu olarak kullanılmıyor. Balıkların zehirlendiği bir ortamdan bizler de kesinlikle etkilenebiliriz. Balık ölümleri, bizlere güven vermiyor. İnşallah çare bulunur” diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler