TRY - Türk Lirası
EUR
18,1731
USD
18,5565
GBP
20,6437
CNY
2,6077
13.3 C
Ankara
16.9 C
İstanbul
16 C
İzmir
3 Ekim 2022, Pazartesi
Ana SayfaYazarlarHarikalar dünyasında her şey yolunda mı?

Harikalar dünyasında her şey yolunda mı?

Ela Danış
Ela Danışhttps://haberton.com/
Ela Danış, 1987 İzmir doğumlu, bugüne kadar kazanmış olduğu tüm bilgi ve becerileri başkalarına aktarmayı hedefleyen ve bu hedefler doğrultusunda ilerleyen birisi.

Haftanın Öne Çıkanları

Hayatın anlamlı mı? Hayatını düşününce neyin anlamı olduğunu biliyor musun? Belki de olmadığın bir şey olmaya, bilmediğin bir yolda yürümeye çalışıyorsun. Gerçek hayatla karşılaştın ve mutlusun peki harikalar dünyasında her şey yolunda mı?

Büyüyünce hayalini kurduğun mesleğin adını söylüyorsun. Yeni bir işin hayalini kuruyorsun. Evlenip çocuk yapmak, iyi bir anne olmak için hazırlıklar yapıyorsun. Peki hayattan nelerin olsun istiyorsun? Güzel botlar, iyi bir ceket, Eyfel Kulesi’nde Paris’i izlemek.

Hayatta bazı olaylar olur. Bu olayları bilmiyorsun. Yağmur ne zaman yağar. Deprem ne zaman olur. Evden dışarı çıktığında ne olur, kimle karşılaşırsın bilmiyorsun. Kaybolan eşyanın yerini bilmiyorsun. Ne zaman öleceksin bilmiyorsun.

Spora geç kalırsın ama işe gitmek için geç kalmaya lüksün yok. Sokak ortasında kavga ettin birini yaraladın pişmansın ama kavgayı geri almaya gücün yok. Yolun sonuna geldin ama başa dönmek için zamanın yok. Oysaki hayatımızda bir dakika bile değerli. Her günü son günün olacakmış gibi yaşa. Hata yapma.

Harikalar dünyasında her şey yolunda mı?
Harikalar dünyasında her şey yolunda mı?

Bazı insanlar dışa açılamaz. Bazılarınınsa şansı çok yüksektir. Kimisi kamera önünde kimisi kamera arkasında. Kimisi güneşin yakıcı sıcağında bronzlaşırken, kimisi de buzun dondurucu etkisinde erir. Ya sen neredesin? Kalabalık arasında ilerliyor musun, tek başına okyanusta kayboldun mu?

Senin hayatın mükemmel mi? Mükemmel iş. Mükemmel arkadaşlar. Mükemmel aile. Mükemmel saçlar.

Bir deli olup sokağın ortasında çıplak koşmak ister misin? Bir medyum olup olanları bilmek ister misin? Hayatın içine sıkışmış halkı tedavi etmek ister misin? Fırsatını kaçırma, Kendi hayatını yaşa, Kendi kaderini çiz ve şansını yarat çünkü kendi hayatından sorumlusun.

İyisin ve başkaları adına mutlusun harikalar dünyasında olmasa da Türkiyede hayat böyledir.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler