TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
11.4 C
Ankara
13.8 C
İstanbul
14.9 C
İzmir
18 Ekim 2021, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatHaluk Levent Rus Kızılordu Korosu ile konser verdi

  Haluk Levent Rus Kızılordu Korosu ile konser verdi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Haluk Levent Rus Kızılordu ile verdiği konseri için Manavgat’ta dinleyicisi ile buluştu

  Sanatçı Haluk Levent, Antalya’nın Manavgat ilçesinde Rus Kızılordu Korosu ile konser verdi. 2 saat sahnede kalan Levent “Manavgat, 2 ay öncesine kadar bir cehennem ateşinde kavruluyordu ve bizler ağlıyorduk. Şu anda Manavgat’ın yaralarını sarmak için geldik” dedi.

  Manavgat Belediyesi’nin desteğiyle Rus Kızılordu Korosu ile sanatçı Haluk Levent, Manavgat Atatürk Stadı’nda konser verdi. Koro, Rus marş ve şarkılarını seslendirdi, dans grupları da gösteri yaptı. Haluk Levent de Çanakkale Türküsü’nden İzmir ile Harbiye Marşı’na birçok eseri, koro ile seslendirdi. Çocukluğunda Rus Kızılordu Korosu ile sahneye çıkmayı hayal ettiğini belirten Levent, bu gururu yaşadığını söyledi. Sahneye çıktığında coşkulu kalabalığı gören Levent, cep telefonu ile selfie de çekti.

  Yaklaşık 2 saat süren konser sonunda Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, koro şefi ve sanatçılarına çiçek verdi. Sözen, “Türkiye’nin o güzel kalpli, güzel yürekli insanlarının yaralarını dost eliyle sarmaya başladık ve yeniden geleceğe dair umutla yolumuza devam etmeye gayret ediyoruz” dedi. Konserden elde edilen gelirle afetzedelere yardım yapılacağını belirten Sözen, Rus Kızılordu Korosu ve Haluk Levent’e teşekkür etti.

  Haluk levent rus kizilordu korosu ile konser verdi - kültür ve sanat - haberton
  Haluk Levent Rus Kızılordu Korosu ile konser verdi

  ‘ELİMİZDEN GELEN HER ŞEYİ YAPTIK’

  Konserin ardından gazetecilere konuşan Haluk Levent, Manavgat’ta olduğu için duygulu olduğunu söyledi. Levent, “Manavgat, 2 ay öncesine kadar bir cehennem ateşinde kavruluyordu ve bizler ağlıyorduk. Şu anda Manavgat’ın yaralarını sarmak için geldik. Şarkılar söyledik. Manavgat halkı da buradaydı. Daha duygularımı nasıl ifade edeyim. Çok ayrı bir gece bu” dedi.

  Haluk levent rus kizilordu korosu ile konser verdi 3 - kültür ve sanat - haberton
  Haluk Levent Rus Kızılordu Korosu ile konser verdi

  Yangında zarar gören insanların yanında olmaya çalıştıklarını ifade eden Levent, şunları söyledi:

  “Başkanımızla, kaymakamımızla birlikte yerler tespit ettik ve AHBAP’lar olarak elimizden gelen her şeyi yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Biliyorsunuz zaten yaptığımız çalışmaları da sosyal medya hesaplarından ilettik. Yangınlar için gönderilen parayı bütün afet bölgelerine dağıttık, Manavgat’a yaptığımız gibi. Daha da çalışmalarımız sürecek, sahadayız. Manavgat’ta AHBAP’lar sahada hem belediyeyle hem kaymakamla ortak iş birliği içerisinde çalışıyorlar. Bundan sonra da burada olacağız, bunu söyleyebilirim.”

  İstanbul’da 27 Eylül’de başlayan, Ankara, Mersin, Adana ve Konya’nın ardından Manavgat’ta gerçekleştirilen Haluk Levent ve Rus Kızılordu Korosu’nun konser turnesi, Antalya, Fethiye ve İzmir’in ardından 11 Ekim’de Bursa’da sona erecek.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler