TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaÖne ÇıkanHalk TV ve Tele1'e 5'er kez program durdurma cezası

Halk TV ve Tele1’e 5’er kez program durdurma cezası

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Halk TV ve Tele1’e 5’er kez program durdurma ve idari para cezası verdi.

RTÜK, dün gerçekleştirilen Üst Kurul toplantısında, ‘Büyük Felaket Özel Yayın’ programında, ‘Yayın hizmetleri, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlık ve bağımsızlığına, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, Atatürk ilke ve inkılaplarına aykırı olamaz’ hükmünü ihlal ettiği gerekçesiyle de Halk TV’ye üst sınırdan 5 kez program durdurma ve üst sınırdan idari para cezası uygulanmasına karar verildi. Toplantıda bölgede ‘sistematik yağmacılık ve hırsızlık yapıldığı iddiaları’ nedeniyle aynı kanala üst sınırdan idari para cezası uygulandı.

Halk tv ve tele1'e 5'er kez program durdurma cezası
Halk TV ve Tele1’e 5’er kez program durdurma cezası

Üst Kurul toplantısında, Tele1’in ’18 Dakika’ programında yayıncılık ilkelerinin ihlal edildiği gerekçesiyle kanal hakkında üst sınırdan idari para cezası ve yine üst sınırdan 5 kez program durdurma cezası verildi. ‘Forum’ programında ise teyit edilmemiş kulaktan dolma bilginin gerçekmiş gibi anlatılması nedeniyle de üst sınırdan idari para cezası yaptırımı uygulandı.

Öte yandan, FOX TV’de yayımlanan ‘Orta Sayfa’ programında moderatörün Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) yardımları engellediğine yönelik sözleri nedeniyle yayıncı kanala üst sınırdan idari para cezası yaptırımı uygulandı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler