TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamHakkında soruşturma başlatılan Oğuzhan Uğur adliyede 

Hakkında soruşturma başlatılan Oğuzhan Uğur adliyede 

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kahramanmaraş ve Hatay’da baraj duvarlarının patladığı yönünde paylaşım yaptığı gerekçesiyle, ‘Halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma’ suçundan hakkında soruşturma başlatılan Oğuzhan Uğur, ifade vermek için adliyeye geldi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Kahramanmaraş merkezli iki depremin ardından Kumçatı Köyü’nde barajın ve Hatay Yarseli Barajı’nın da duvarının çatladığı yönünde sosyal medyada paylaşım yapanlara yönelik çalışma başlatmıştı. Savcılık, ‘BaBala TV’ sosyal medya hesabının bu yönde paylaşım yaparak depremzedeler arasında korku ve paniğe neden olduğu, bu nedenle arama-kurtarma çalışmalarında aksamalar yaşandığı gerekçesiyle, hesabın sahibi Oğuzhan Uğur hakkında ‘Halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma’ suçundan resen soruşturma başlattı. Oğuzhan Uğur avukatıyla birlikte bugün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na geldi. Uğur basın savcılığında ifade veriyor. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler