TRY - Türk Lirası
EUR
18,2331
USD
17,9313
GBP
21,6951
CNY
2,6415
21.8 C
Ankara
24.7 C
İstanbul
26.7 C
İzmir
17 Ağustos 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanHakkari Valiliği; 4 güvenlik korucusu şehit oldu

  Hakkari Valiliği; 4 güvenlik korucusu şehit oldu

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Hakkari Valiliği’nin yaptığı açıklamaya göre Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütünün saldırısı sonucu 4 güvenlik korucusu şehit oldu.

  Valilik, Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütünün saldırısı sonucu güvenlik korucuları Avdi Demir, Kemal İmece, Veysi Sebik ve Bülent Vermez’in şehit olduğunu açıkladı. Açıklamada, “25 Temmuz 2022 Pazartesi günü saat 06:35 sıralarında Irak’ın kuzeyinde icra edilen Pençe-Yıldırım Harekatı kapsamında Keri Üs Bölgesi mevkiinde yol arama ve keşif/gözetleme faaliyeti icra etmek maksadıyla görevli personellerimize bölücü terör örgütü mensupları tarafından saldırı gerçekleşmiştir.

  Bahse konu saldırıda Şemdinli İlçe Jandarma Komutanlığı emrinde görevli Avdi Demir, Kemal İmece, Veysi Sebik ve Bülent Vermez isimli Güvenlik Korucuları şehit oldu. Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet; kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.” denildi.

  Hakkari valiligi 4 guvenlik korucusu sehit oldu 1 - öne çıkan - haberton
  Hakkari valiliği; 4 güvenlik korucusu şehit oldu

  ŞEHİT 2 GÜVENLİK KORUCUSU İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ

  Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütünün saldırısı sonucu şehit olan 4 güvenlik korucusundan Kemal İmece ile Avdi Demir düzenlenen törenin ardından gözyaşları arasında son yolculuklarına uğurlandı.

  İlçeye bağlı Uğuraçan Köyü’nde düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Muhammet Tugay, Şemdinli Belediye Başkanı Tahir Saklı, 34. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Ümit Durmaz ile çok sayıda vatandaş katıldı. Şehitlerin evleri ile köy girişine Türk bayrakları asıldı. Düzenlenen törende, şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşları tören mangası tarafından alana getirilerek öz geçmişleri okundu. Cenaze namazının kılınması ve duanın ardından şehit güvenlik korucularından 8 çocuk babası Kemal İmece (45) ile 3 çocuk babası Avdi Demir’in (28) naaşları omuzlarda taşınarak aynı köyde toprağa verildi. Törende şehit yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

  ‘KOLAY BİR COĞRAFYA DEĞİL’

  Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Yıldırım Operasyonu bölgesinde terör örgütü PKK’nın saldırısında şehit olan güvenlik korucuları Kemal İmece, Avdi Demir, Veysi Sebik, Bülent Vermez’in cenazeleri, dün gözyaşları arasında toprağa verildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da taziye ziyaretinde bulunmak üzere Hakkari’nin Yüksekova ilçesine geldi. Bu acıları geçmişte çok yaşadıklarını belirten Bakan Soylu, “Bu coğrafya, kolay bir coğrafya değil; hepimiz biliyoruz. Herkes bu coğrafyanın etrafında, aynen kardeşlerimize karşı kurulan pusu gibi bize pusu kurmaya çalışıyor.

  Hakkari valiligi 4 guvenlik korucusu sehit oldu 3 - öne çıkan - haberton
  Hakkari valiliği’nin yaptığı açıklamaya göre irak’ın kuzeyinde yürütülen pençe-kilit operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütünün saldırısı sonucu 4 güvenlik korucusu şehit oldu.

  Kalleşçe ve haince bunu da biliyoruz. Bu coğrafyadaki en büyük nimetimiz; inacımızın ve dinimizin emanet ettiği tevhit ve birliktir. Allah’a hamdolsun, şu toplulukta şehidi olmayanın sayısı azdır. Allah hamdolsun aynı devletin, aynı bayrağın, aynı milletin mensupları olmak; o şehitlerimiz sayesinde bugün hepimiz ezanımızı, bayrağımızı, birlikteliğimizi ve çoluk çocuğumuzun umutlarını geleceğe taşıyoruz. Peki, bunu kime borçluyuz? Kahramanlarımıza borçluyuz” dedi.

  ‘MİLİM BU MİLLETİN BİRLİĞİNDEN SAPMADINIZ’

  Bakan Soylu, bu köylerin kahraman olduğunu belirterek, “Milim birliğimizden ve beraberliğimizden taviz vermediniz. Milim bu ülkeye sadakatinizden, bu milletin birliğinden sapmadınız. Büyük kayıplar verdiniz. Büyük mücadele ettiniz. Ama şunu ifade edeyim ki; bugün eğer bu bölgelerde huzur ve sükun varsa, gecenin bir yerinden bir yerine rahat gidilebiliyorsa, bu sizin basiretinizin sayesindedir. Kahraman güvenlik güçlerimizin ortaya koymuş olduğu güçlü irade sayesindedir.

  Sayın Cumhurbaşkanı’mızın sarsılmaz iradesi sayesindedir. Şehitlerimiz, şehitler tepesindeki yerlerini aldı. Biliyoruz ki; onlar şu an aramızdadırlar ve diridirler. Onları görmüyoruz. Onlar inşallah Cenab-ı Allah’ın cemali ile buluşacak. Ve onlar en güzel yerlerde, peygamber efendimize komşu olacak İnancımız budur” diye konuştu.

  Hakkari valiligi 4 guvenlik korucusu sehit oldu 4 - öne çıkan - haberton
  Hakkari valiliği; 4 güvenlik korucusu şehit oldu

  ‘EN ŞEREFLİ YOLUN YOLCUSU OLDULAR’

  Hakkari topraklarında 3 bin şehit verildiğini belirten Bakan Soylu, “Bunu unutmak, mümkün değildir. Cenab-ı Allah mahcup etmesin, bütün duamız odur. Ne yaparsa yapsınlar, ne ortaya koyarsa koysunlar. Bilmenizi istiyorum ki; nasıl sınırlarımızın içerisini temizlemişsek, kahraman silahlı kuvvetlerimizle, korucularımızla, bütün güvenlik güçlerimizle sınırlarımızın dışında, bir daha bu topraklara kimsenin göz dikemeyeceği bir noktaya getirmek; bizim şehitlere namus borcumuzdur. Onlardan şefaat bekliyoruz. Onlar en şerefli yolun yolcusu oldular. Cenab-ı Allah ailesine, çocuklarına, kardeşlerine, yakınlarına, hısımlarına ve aziz milletimize sabrı cemil versin” ifadelerini kullandı.

  ‘DİBİ NEREYE GİDERSE GİTSİN’

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da taziye dileklerini ilettiğini aktaran Bakan Soylu, şöyle konuştu: “Bu cemaatin yaşadıklarını, bir daha bu topraklara yaşatmayacağız. Buna emin olunuz. Dibi nereye giderse, gitsin. Karşımızda kim olursa olsun. Bu topraklarda bizden sonraki nesiller, bir daha acı görmeyecek. Onun için Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin. Emrinizde amade olduğumuzu, şehitlerimizin evlatlarının, ailelerinin 24 saat emrinde olduğumuzu belirtmek istiyorum. Kıymetli Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’a buraya geleceğimizi söylediğimizde, her birinize ayrı ayrı başsağlığı ve taziye dileklerini iletmemizi istedi.”

  Bakan Soylu, daha sonra şehit korucular Veysi Sebik ve Bülent Vermez’in taziyelerine katıldı. Soylu, acılı ailelerle görüşüp, yakınlarına Türk bayrağı ile şehitlerin fotoğraflarını verdi. Bu arada binlerce kişi, ellerinde Türk bayrakları ile merkez cami önünde toplanarak ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ‘Kahrolsun PKK, HDP’ sloganları attı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler