TRY - Türk Lirası
EUR
19,329
USD
18,637
GBP
22,411
CNY
2,598
29 Kasım 2022, Salı
Ana SayfaYerel Haberlerİstanbul HaberleriHadımköy Halk Ekmek Fabrikası önünde tartışma

Hadımköy Halk Ekmek Fabrikası önünde tartışma

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Arnavutköy’de bulunan İBB Hadımköy Halk Ekmek Fabrikası’nın çalıştırılmadığını belirterek basın açıklaması yaptı.

Kabaktepe ile açıklama sırasında yanına gelen Halk Ekmek A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama arasından tartışma yaşandı.

“GERÇEKTEN BİTMİŞ BİR FABRİKA YOK”

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Hadımköy’de İBB Hadımköy Halk Ekmek Fabrikası’nı tepeden gören bir noktada basın açıklaması yaptı.

Fabrikanın çalıştırılmadığını öne süren Kabaktepe, “Arkamızda bulunan halk ekmek fabrikasının projelendirilmesi ve başlangıcı AK Parti döneminde olmuştur. Yüzde 45-50’si tamamlanmış, makineleri alınmıştı. İmamoğlu dahil, CHP meclis üyeleri bu fabrika yapılırken projeye karşı çıkmış, ret oyu vermişlerdir. Kredilendirilmesine de yapımına da ret oyu vermişlerdir. İktidara geldikten sonra ise İBB yönetimi bu fabrikayı açmışlardır.

Hadımköy Halk Ekmek Fabrikası önünde tartışma
Hadımköy Halk Ekmek Fabrikası önünde tartışma

Arnavutköy Belediye başkanımızın bu konuda güzel bir tabiri oldu, fabrika açılmıyor hizmet açılmıyor, arka fon açılışı yapılıyor. Arkaya bir fon konuyor, tabela yapılıyor ama arkada gerçekten bitmiş bir fabrika yok. Biz duyunca şaşırdık. AK Parti döneminde projelendirilmiş bir fabrikayı o gün karşı çıkıp, bugün açtınız.

Bizler de iyi oldu dedik, en azından çürütmüyorsunuz. Genel başkanınızı çağırıyorsunuz, önlük giyip, etrafa ekmek koyup mizansen yaptınız. Aradan üç ay geçmiş üretilen bir tane ekmek yok. Burada daha önce yaptığımız basın toplantısı neticesinde fabrikanın ön tarafına birkaç tane önlük giyen işçi kardeşimizin gelmesi bu gerçeği değiştirmez” dedi.

“HALK EKMEK FABRİKASI GERÇEĞİNİ ÇIKIP HALKIMIZA AÇIKLAYIN”

Konuşmasının devamında Kabaktepe, “Recep Tayyip Erdoğan, İBB Başkanı olduğunda Halk Ekmek’in üretim kapasitesi 25 bindi, sadece o dönemde ilk 3-4 yılda 300 bine çıkardık.

Yanlış hatırlamıyorsam 12 tane fabrika, üretim bandına sahip olan bir Halk Ekmek devrettik, 2.1 milyon üretim kapasitesine sahip olan bir halk ekmek devrettik. Şimdi 2.1 milyon üretim kapasiten var, vatandaş da 1.5 milyon ekmek istiyor, İBB bunu bile karşılayamıyor.

Açtım dediği fabrikayı çalıştıramıyor. Fabrikayı açtıysanız, niye çalıştırmıyorsunuz, milleti kandırmak için mi yola çıktınız? Bir an evvel bu halk ekmek fabrikası gerçeğini çıkıp halkımıza açıklayın. Ya deyin ki; açtık, kamyon aldık, mazot bulamadık, çalıştıramadık. Açtık, usta bulamadık çalıştıramadık veya açtık ama algı yaptık daha bitmemişti, beş aylık işi vardı. Neyse onu söyleyin, gerçeklikten hakikatten sapmayın” diye konuştu.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Arnavutköy'de bulunan İBB Hadımköy Halk Ekmek Fabrikası'nın çalıştırılmadığını belirterek basın açıklaması yaptı.
AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Arnavutköy’de bulunan İBB Hadımköy Halk Ekmek Fabrikası’nın çalıştırılmadığını belirterek basın açıklaması yaptı.

“SİZİ FABRİKAMIZA DAVET EDİYORUZ”

Osman Nuri Kabaktepe’nin konuşmasının sonunda yanına İBB Halk Ekmek A.Ş yetkilileri geldi. Halk Ekmek A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama ile Osman Nuri Kabaktepe arasında kısa bir diyalog yaşandı.

Nama, Kabaktepe’ye “Baskın yöntemiyle olmaz, biz sizi fabrikamıza davet ediyoruz, kapımız açık” diyerek fabrikaya davet etti. Kabaktepe daveti “Baskın yöntemini genel başkanınızdan siz öğrendiniz, bizde öyle bir yöntem olmaz.

Biz geleceğimiz zamanı ilan ederiz, sakin olun biz ilan ederek basın toplantısına geliyoruz, burada üç aydır ekmek üretilmiyor, bir hafta önce yaptığımız basın toplantısından sonra birtakım tedbirler almış olabilirsiniz, üretime başladıysanız dediğimiz gibi tebrik ederiz” diyerek aracına binerek alandan ayrıldı.  Bu sırada çevredeki bazı partililer de Halk Ekmek A.Ş yetkililerine sözlü tepki gösterdi. 

Fabrika için 23 Temmuz 2022’de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ nun da katılımıyla açılış töreni düzenlenmişti.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler