TRY - Türk Lirası
EUR
18,1227
USD
18,5025
GBP
20,5914
CNY
2,6001
14.1 C
Ankara
17.6 C
İstanbul
18 C
İzmir
3 Ekim 2022, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerModa ve KadınGüzelleşmek uğruna canınızdan olmayın

Güzelleşmek uğruna canınızdan olmayın

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ömer Mutlu, son  yıllarda sayıları giderek artan merdiven altı estetik merkezlerine karşı toplumu uyardı “Güzelleşmek uğruna canınızdan olmayın” dedi. 

ARTIK HERKES GÜZELLİK UZMANI

Güzel ve bakımlı görünmenin her kadının hakkı olduğunu belirten Op. Dr. Ömer Mutlu, bu durumu suistimal eden merdiven altı merkezlerle, hekim olmak bir yana hiç bir eğitimi dahi olmayan kişilerin her geçen gün toplum sağlığıyla oynamaya devam ettiğini söyledi.

Estetik alanında çeşitli bakım yada uygulama yaptırmak isteyen kişilerin kimi zaman kendini kime emenat ettiğini bile fark etmediğine, kimi zaman da tamamen ucuz olması sebebiyle çalışma ruhsatı bile bulunmayan yerlere başvurduklarına dikkat çeken Mutlu, bu durumun insan hayatına mal olduğunu hatırlattı. Mutlu, “Artık eline herhangi bir belge, kurs bitirme sertifikası alan kendini uzman ilan ediyor. Kavramların içinin bu kadar boşaltıldığı bugünlerde dikkatli olmak gerekiyor” dedi.

Güzelleşmek uğruna canınızdan olmayın
Güzelleşmek uğruna canınızdan olmayın

HAYATINIZI RİSKE ATMAYIN

Bu gibi merdiven altı güzellik merkezi açan kişilerin büyük bir cesaretle davranıp, kendilerine başvuranlara cerrahi müdahele yapacak kadar ileri gittiklerini hatırlatan Op. Dr. Ömer Mutlu, “Buna cahil cesareti demek bile az kalır. İnsanların hayatıyla oynamak, sağlıklarını riske atmak bu kadar kolay olmamalı.

Aslında burada en büyük görevlerden biri de güzelleşmek için estetik merkezlerinin kapısını çalan hastalara düşüyor. Lütfen en küçük bir işlem dahi yaptırmadan önce gerek bulunduğunuz yerin, gerekse uygulamayı yapacak kişinin yetkinlik belgelerini görün, isteyin, kontrol edin. Çünkü hiç bir şey sizin sağlığınızdan daha kıymetli olamaz” şeklinde konuştu.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler