TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşam'Güvercin evi' son depremlerle de yıkılmadı

‘Güvercin evi’ son depremlerle de yıkılmadı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Hatay’ın Antakya ilçesinde, yarısı çöken binanın üstündeki ‘güvercin evi’ son depremlerle de yıkılmadı.

Kahramanmaraş merkezli depremde yarısı çöken binanın üzerindeki güvercin kulübesi dün akşam meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremler sonrasında da ayakta kaldı. Ev sahibi İhsan Şafak, “İkinci depremde de yine geldim aynı olduğunu gördüm. Buraya yem atıyorum aç kalmasınlar diye geliyorlar” dedi. 

Hatay’ın merkez Antakya ilçesinde, Kahramanmaraş merkezli depremlerde bir bina çökmesine rağmen yanında bulunan ek yapısı yıkılmamıştı. Narlıca Mahallesi Atatürk Caddesi’nde bulunan 4 katlı bina yıkılmasına rağmen güvercin yuvasının bulunduğu kolonların hasar görmemişti. Binanın üzerindeki güvercin kulübesi  dün akşam meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremlerde yine ayakta kaldı. 4 katlı binanın son hali ise görenleri şaşkına uğrattı.

'güvercin evi' son depremlerle de yıkılmadı
‘Güvercin evi’ son depremlerle de yıkılmadı

“İKİNCİ DEPREMDE YİNE GELDİM AYNI OLDUĞUNU GÖRDÜM”

Ev sahibi İhsan Şafak, “Akşam tekrar depremi yaşamak bizim zordu. Allah’a yalvardık. Önceki gibi olmadı ama bayağı yıkılan evler oldu. Ben dışarı çıktığımda her taraf karanlıktı. Evin temelini ben yaptırmıştım. 2014 yılında 2 kat daha yaptırıp iki çocuğumun da evi olsun istedim. Bu ek yeri de 3 yıl önce yaptırdım. Allah kuşları kurtardı. İkinci depremde de yine geldim aynı olduğunu gördüm. Buraya yem atıyorum aç kalmasınlar diye geliyorlar” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler