20.7 C
Ankara
25.3 C
İstanbul
25.7 C
İzmir
Pazar, Ağustos 1, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıGüvenlik sektörü için elektrikli araç

  Güvenlik sektörü için elektrikli araç

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Elektrikli fayton üreten Haluk Şahin şimdi de güvenlik sektörüne yönelik elektrikli araç geliştirdi

  Denizli’de, elektrikli fayton üretimi yapan girişimci Haluk Şahin ve ekibi, atlı ekiplere de alternatif olması amacıyla güvenlik sektörüne yönelik elektrikli araç geliştirdi. Şahin, 4 saat şarjla 80 kilometre mesafeye ulaşabilen aracının gelecekte güvenlik alanında devriye ve keşif görevlerinde kullanılabileceğini söyledi.

  Sarayköy ilçesinde elektrikli fayton üretimi yapan ve 20 ülkeye ihraç eden Haluk Şahin, Ar-Ge ekibi ile eğlence, ulaşım ve güvenlik sektörünün ihtiyaçlarına yönelik çalışma başlattı. Şahin ve çalışanları, 6 aylık çalışmanın ardından 360 derece manevra imkanı sunan, hidrolik fren sistemi, yokuş iniş ve kalkış desteği bulunan, megafon ve siren sistemleriyle yerleştirilen, 3 tekerlekli, 270 kiloluk elektrikli araç üretti. ‘Citysavar’ adı verilen araç, fuarlarda tanıtılmaya başlandı.

  Guvenlik sektoru icin elektrikli arac 2 - i̇ş dünyası - haberton
  Güvenlik Sektörü Için Elektrikli Araç

  Haluk Şahin, ‘Citysavar’ı özellikle toplumsal olaylarda güvenlik sektöründe kullanılmak üzere tasarladıklarını belirtti. Yüzde 70 oranında yerli araç ürettiklerini dile getiren Şahin, “Aracımız, 4 saat şarjla 80 kilometre menzile ulaşabiliyor. Saatte 45 kilometre hız yapabiliyor. Aracın üzerinde mikrofon, tepe lambaları, yan selektörleri var. Yüzde 25 eğimi kolaylıkla çıkabilmekte ve inebilmektedir. Bu araçlar şehirlerde atlı güvenliğin yerine de rahatlıkla kullanılabilir” dedi.

  Guvenlik sektoru icin elektrikli arac 3 - i̇ş dünyası - haberton
  Güvenlik Sektörü Için Üretildi

  Elektrikli araçlarının motorlu araçlara oranla daha ekonomik olduğunu kaydeden Şahin, “Aracımız, jandarma, polis, zabıta gibi unsurların yanında güvenlik şirketlerinin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlandı. Dış görüntüsü itibariyle caydırıcı bir özelliğe sahiptir. Çelik şasiye sahiptir ve darbelere karşı güvenlidir. Jandarma, polis, zabıta ve özel güvenlik ekipleri bu araçla devriye ve keşif görevlerini rahatlıkla yerine getirebilir. Aracımız motorlu araçlara göre de çok ekonomik. ‘Citysavar’, motorlu araçların maliyetini 10 kat aşağı çekebilir” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler