TRY - Türk Lirası
EUR
17,4106
USD
16,2180
GBP
20,4819
CNY
2,4211
25.1 C
Ankara
28.7 C
İstanbul
30.7 C
İzmir
29 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerGuterres, Andrzej Duda ile bir araya geldi

  Guterres, Andrzej Duda ile bir araya geldi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres Polonya’nın Rzeszow kentinde Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda ile bir araya geldi.

  BM Genel Sekreter Sözcülüğü’den yapılan açıklamada, Ukrayna’ya gitmek üzere Polonya’nın Rzeszow kentine gelen BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in, Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda ile görüştüğü belirtildi. Açıklamada, “Genel Sekreter, Polonya halkının neredeyse iki milyon Ukraynalı mülteciye evlerini ve kalplerini açmalarından dolayı gösterdiği cömertlik nedeniyle Başkan’a derin takdir ve şükranlarını dile getirdi” denildi. Guterres’in ayrıca Ankara ve Moskova’daki görüşmeleri hakkında Duda’ya bilgi verdiği ifade edildi.

  Guterres, andrzej duda ile bir araya geldi
  Guterres, Andrzej Duda ile bir araya geldi

  LAVROV VE PUTİN’LE GÖRÜŞTÜ

  Guterres dün Rusya’nın başkenti Moskova’da Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile baş başa görüşmüş ve daha sonra ikili basına açıklamalarda bulunmuştu. Guterres daha sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldi. Ayrıca Guterres Moskova ziyareti öncesi Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmişti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler