TRY - Türk Lirası
EUR
20,559
USD
18,815
GBP
23,028
CNY
2,792
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamGürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti'nden Türkiye'ye ziyaret

Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti’nden Türkiye’ye ziyaret

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Sağlık ve Sosyal Koruma Bakanı Dr. Nino Nijaradze ve beraberindeki bakanlık temsilcileri, Medicana Sağlık Grubu’nu ziyaret etti.

Heyete, Türkiye ziyaretinde Medicana Sağlık Grubu İcra Kurulu Üyesi Dr. Mahir Turan, Medicana Ataşehir Hastanesi Genel Müdürü Dr. Murat Kaya, Başhekim Dr. Selami Hacıoğlu eşlik etti.

5 Aralık Pazartesi günü Türkiye’ye gelen Bakan ve heyeti öncelikle Medicana Ataşehir Hastanesi’ndeki grup yönetimi ve hastane yöneticileriyle bir araya geldi.  Kanser tedavi merkezinden ilik nakli merkezine, kalp damar cerrahisinden göğüs cerrahisine, görüntüleme merkezinden robotik cerrahiye hastanenin tanı ve tedavi alanlarını gezen ve uygulamalar hakkında bilgi alan Bakan Dr. Nijaradze, süreci beğeni ve ilgiyle dinledi.

TÜRKİYE, SAĞLIK TEKNOLOJİLERİ, TANI VE TEDAVİ ÜNİTELERİYLE DÜNYANIN ÖNDE GELEN ÜLKELERİ ARASINDA

Hastane ziyaretinde heyete eşlik eden hekimler, tıbbi cihaz parkuru, multidisipliner tanı ve tedavi merkezleri hakkında önemli bilgiler verdi. Medicana Ataşehir Hastanesi Genel Müdürü Dr. Murat Kaya, açılış konuşmasını yaparken Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Fatih Ağalar, Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Mutlu Demiray, Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Celalettin Kocatürk, Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Salih Bilal’in kendi branşlarında yaptığı sunumlar büyük ilgi gördü.

Gurcistan acara ozerk cumhuriyeti saglik bakanindan turkiyeye ziyaret 7354 dhaphoto2 - yaşam - haberton
Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti’nden Türkiye’ye ziyaret

Kapalı devre yapılan toplantıda Bakan Dr. Nino Nijaradze konuşmasında şunlara yer verdi:

“Gürcü hastaların yoğun şekilde tercih ettiği Medicana Sağlık Grubu, özellikle İstanbul ve Samsun’daki hastanelerinde önemli sayıda Gürcü hastaya hizmet veriyor. Ziyaretimizin amacı, Gürcü hastalarımıza sunulan hizmeti hem yerinde görmek hem de bu alanda ilişkilerimizi daha da güçlendirmekti. Vatandaşımızın aldığı hizmeti yerinde görüp onları emanet ettiğimiz çok değerli Türk hekimleriyle bizzat tanışma fırsatı bulduk. Medicana Sağlık Grubu’na ve değerli hekimlerine bu deneyimi yaşattıkları ve bizleri ağırladığı için müteşekkiriz.”

Toplantıya ev sahipliği yapan Medicana Sağlık Grubu İcra Kurulu Üyesi Dr. Mahir Turan, konuşmasında şunlara dikkat çekti: 

“Özellikle önemli ve kritik ameliyatlarda Gürcü hastaların öncelikli tercihi olmaktan onur duyuyoruz. Bu hizmetlerin bir kısmını yakında Gürcistan’da verebilmeyi amaçlıyoruz. Bu iş birliğini sadece sağlık ile sınırlı bırakmayıp, üniversite ve eğitim alanında da önemli iş birlikleri yapmayı planlıyoruz. Türkiye, sağlık alanında yaptığı yatırımlarla dünyada bir cazibe merkezi. Gerek tanı ve tedavi gerekse tıbbi cihaz donanımımızla, alanında son güncel tedavi yaklaşımlarını sunan doktorlarımızla tüm dünya insanının güvendiği bir ülkeyiz. Öncelikle ülkemiz sonra grubumuz için son derece gurur verici.” 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler