31.8 C
Ankara
33 C
İstanbul
38.6 C
İzmir
Cuma, Temmuz 30, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatGünümüz Fotoğraflarıyla Gravürlerde Eyüpsultan

  Günümüz Fotoğraflarıyla Gravürlerde Eyüpsultan

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Eyüpsultan’ın mimarisi ve topografyasının değişimini anlatan ‘Günümüz Fotoğraflarıyla Gravürlerde Eyüpsultan’ kitabındaki eserlerden oluşan sergi, kapılarını ziyaretçilere açtı

  Eski Eyüpsultan ile günümüz Eyüpsultan’ı gravür, resim ve fotoğraflarla bir araya getiren ‘Günümüz Fotoğraflarıyla Gravürlerde Eyüpsultan’ kitabı yayımlandı. Kitapta yer alan eserlerden oluşan sergi, Eyüpsultan Belediyesi Fuaye Alanı’nda açıldı. Sergiye Belediye Başkanı Deniz Köken ve onur konuğu Beşir Ayvazoğlu ile çok sayıda sanatsever katıldı. Albüm, İstanbul’un son 300 yıllık siluetine ışık tutmasıyla dikkat çekiyor.

  “SON 300 YILIN SANATINI BULUŞTURDUK”

  Sergide konuşan, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, “Ressamların eserlerinden gravüre dönüşmüş nadide eserleri fotoğraf sanatıyla bir araya getirdik. Yeni nesil bu eserlerden yararlanarak ilçemizin nereden nereye geldiğini görmüş olacaklar.

  'günümüz fotoğraflarıyla gravürlerde eyüpsultan' sergisi açıldı
  ‘Günümüz Fotoğraflarıyla Gravürlerde Eyüpsultan’ sergisi açıldı

  Biz son 300 yılın sanatını buluşturduk. Gravür, resim ve fotoğraf sanatını bir araya getirdik. İstanbul’un merkezi Eyüpsultan diyoruz. Eyüpsultan’ın İstanbul’un Fethinden de eski bir tarihi var. Elimizdeki tarihi derleyip vatandaşımızla buluşturmak istedik. Güzel bir çalışma ortaya çıkardık” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler