TRY - Türk Lirası
EUR
17,4077
USD
16,7438
GBP
20,1623
CNY
2,4987
20.9 C
Ankara
26.6 C
İstanbul
33 C
İzmir
1 Temmuz 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerGüngören Sanayi Sitesi'nde esnaftan kira protestosu

  Güngören Sanayi Sitesi’nde esnaftan kira protestosu

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi’nde esnaf, yüksek kira ve aidat artışı nedeniyle site yönetimini protesto etti.

  Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi esnafı kiraların ve aidatların aşırı şekilde yükseltildiğini gerekçe göstererek site yönetimini protesto etti. Esnaf,  site yönetiminin emlakçılarla anlaşarak kiracılardan yüksek bedel isteyerek dükkanlarından çıkartmayı planladığı iddia etti. Esnaf avukatlarından Hacer Yıldırım, “500 kişiye yakın esnaf arkadaşımız buradaydı. Biz yönetim ile kira ilişkisinde ne kadar yönetime gittiysek yönetim esnaf arkadaşları muhatap almıyor.

  Aidat alacakları fahiş oranda arttırılıyor.  En son 300 liradan 700 liraya çıkartıldı. Gelen tepki ile tekrardan 300 liraya indirildi. 3 aylığına durduruldu aidat ödemelerindeki artış. Ama bu 3 aydan sonra ne olacağına ilişkin yine ortada bir muamma var” dedi.

  Güngören sanayi sitesi'nde esnaftan kira protestosu
  Güngören Sanayi Sitesi’nde esnaftan kira protestosu

  Esnaf Erbil Tahan ise “Hepimizin derdi yüksek kira ve aidat artışları. Çünkü burada birçoğu kiracı. Mal sahipleri yönetime geliyor aidat artacak arttı. Kiracıların derdini dinleyen yok. Yönetimde olan emlakçı arkadaşlar, mal sahiplerine 5 bin liraysa 15 bin lira yapın biz size hemen yenisini buluruz diyor. Emlakçıların yönetimde olmasını istemiyoruz. Kiralayacaksa yönetimden kiralasın, malını bırakacaksa yönetime bıraksın. Arada emlakçı istemiyoruz. Kiram yüzde 300 arttı. En canlı örneği benim” diye konuştu.

  Esnaf Fatih Akar ise “Yönetimde olan arkadaşların burada dükkanları var. Bu dükkanları kendilerinin değer kazanması için böyle yapıyorlar. Burada dükkanlar 800 bin liraya satılırken şimdi 5 milyon 800 bin lira gibi bir fiyat biçtiler. Dükkân sahipleri malımız değerlendi diye ya satmaya çalışıyorlar ya da kiracıyı çıkarmaya çalışıyorlar” dedi.

  Eylem nedeniyle polis sitede geniş güvenlik önlemi aldı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler