13.2 C
Ankara
11.5 C
İstanbul
12.6 C
İzmir
Salı, Nisan 20, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerGüney Kıbrıs'ta 5.3 büyüklüğünde deprem

  Güney Kıbrıs’ta 5.3 büyüklüğünde deprem

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Filipinler, Peru, Afganistan ve ABD’nin Kaliforniya eyaletinde meydana gelen depremlerin ardından Güney Kıbrıs’ta 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 

  Dünyanın bir çok ülkesinde deprem kaydedildi. 

  KKTC’DE DE HİSSEDİLDİ

  Filipinler, Peru, Afganistan ve ABD’nin Kaliforniya eyaletinde meydana gelen depremlerin ardından Güney Kıbrıs’ta 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Güney Kıbrıs‘ta saat 17.26’da bir deprem meydana geldi.

  Güney kıbrıs'ta 5. 3 büyüklüğünde deprem
  Güney Kıbrıs’ta deprem meydana geldi

  Yerin 60 kilometre altında gerçekleşen 5.3 büyüklüğündeki deprem sarsıntının merkez üssü, Güney Kıbrıs’ın Pergomas kentine 7 kilometre mesafede olduğu ifade edildi. Depremin etkisi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘nde de hissedildi. Kıbrıs adasının güneyinden geçen devasa fay hattı, Kızıl Deniz’den başlayıp Suudi Arabistan, İsrail, Lübnan gibi ülkelerden geçerek, Hatay’dan Akdeniz açıklarına dönüyor. Hat, Rodos’un yakınlarından geçip İyon Deniz’i açıklarına kadar devam ediyor.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler