TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
16.5 C
Ankara
16.7 C
İstanbul
22 C
İzmir
19 Ekim 2021, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatGülsin Onay harmanda piyano resitali sundu

  Gülsin Onay harmanda piyano resitali sundu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Devlet sanatçısı piyanist Gülsin Onay harman yerinde patoz ve buğday sapları arasında piyanosu ile resital sundu.

  Bayburt’un Demirözü ilçesindeki ‘2021 Silletto Ödülü’ Kenan Yavuz Etnografya Müzesince düzenlenen ‘Harman Şenliği’ etkinliklerine katılım ve bir dizi ziyaretler için kente gelen devlet sanatçısı piyanist Gülsin Onay, müzedeki konserinin ardından harman yerinde sahne aldı. Onay, harman yerinde patoz ve buğday sapları arasında piyanosu ile konser verdi. Anadolu’da kaybolmaya yüz tütmüş kültürlere dikkati çeken ve dünyaca ünlü bestekarların eserlerine yer veren Onay’ın performansı, beğeni topladı.

  ‘BAYBURT’UN ÖZEL YERİ VAR’

  Gülsin Onay, Bayburt’un klasik müzik sanatçıları arasında çok özel bir yeri olduğunu söyledi. Onay, “Kenan Yavuz Etnografya Müzesi’nin Avrupa’da yılın müzesi olması beni çok heyecanlandırdı. Ödülün açıklanmasını müteakip tebrik ettim ve gurur duydum, ülkem adına. Ben de kendi alanımda katkı koymak için burada bir konser vermeyi arzu ettim. Ülkemin bu güzel köşesinden dünyaya verilen mesajları, müziğimle zenginleştirebilirsem ne mutlu bana” dedi.

  Gülsin onay harmanda piyano resitali sundu
  Gülsin Onay harmanda piyano resitali sundu

  ‘ÇOK ETKİLENDİM’

  Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın 2008 yılında Bayburt’ta verdiği konsere olan yoğun ilgi nedeniyle, orkestranın aynı gün iki konser vermek zorunda kaldığını hatırlatan Onay, “Kadim Anadolu Kültürü’nün en değerli noktalarından biri olan Bayburtluların, ülkemize ve dünyaya katacakları birçok güzellik olduğuna inanıyorum. Toprağına ve ülkesine aşık Bayburt halkına bir iz bırakabilirsem, çok mutlu olacağım. Müzeden çok etkilendim, kültür mirasımızı muhteşem bir atmosferde görünür kılmışlar” diye konuştu.

  Sanatçı Gülsin Onay’ı Bayburt’ta konuk etmekten çok mutluluk duyduklarını kaydeden Müze Kurucusu Kenan Yavuz da, kendisine ve katkı sunanlara teşekkür etti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler