18.8 C
Ankara
14.1 C
İstanbul
20.6 C
İzmir
Cumartesi, Mayıs 8, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıGüllaç ustaları taleplere yetişemiyor

  Güllaç ustaları taleplere yetişemiyor

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Ramazan ayının vazgeçilmez lezzeti güllaç, iftar sonrası sofralarda yer almaya başladı. Güllaç ustaları taleplere yetişmeye çalışıyor.

  Süt ağırlıklı olmasıyla yemeğin ardından rahatlıkla tüketilebilen güllaca ilgi artarken, ustaları da taleplere yetişmek için büyük çaba sarf ediyor. 

  Evde güllaç tatlısı nasıl yapılır?

  Gullac ustalarinin ramazanda yogun mesaisi 8617 dhaphoto7 - i̇ş dünyası - haberton

  Sütlü şerbetle yufkalar ıslatılır, aralarına ceviz konulup kat kat dizilir, üzerini antep fıstığı, kokteyl kiraz ile süsleyerek servis edebilirsiniz. Afiyet olsun…

  Özellikle ramazan ayında Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan güllaç da sofralardaki yerini aldı. Manisalı güllaç ustaları, yufka, süt ve şeker üçlüsünden oluşan ve hafif olmasıyla iftar sonrası rahatlıkla tüketilebilen bu tatlıyı müşterilerine yetiştirmek için yoğun mesaiye başladı. Ustalar, sütlü şerbetle yufkaların ıslatılması, aralarına ceviz konularak, kat kat dizilmesi ve soğuk ortamda bekletilmesiyle yapılan, üzeri ağırlıklı olarak çekilmiş Antep fıstığı ve kokteyl kirazı ile süslenen tatlı talebine yetişmekte güçlük çekiyor.

  Güllaç ustaları taleplere yetişemiyor
  Güllaç ustaları taleplere yetişemiyor

  Güllaç ustası Selahattin Erdoğan, “Ramazan ayının başlamasıyla birlikte bizim de güllaç mesaimiz başladı. Bu yıl cevizlisinin kilosunu 40 liradan, Antep fıstıklısının kilosunu ise 80 liradan satıyoruz. Güllaç tatlısının püf noktası işçiliğinde gizli. Sütü ve cevizinin güzel olması gerekiyor. Yoğun talep var. Müşterilerimize yetiştirmekte zorluk çekiyoruz” diye konuştu.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler