18 C
Ankara
22.5 C
İstanbul
27 C
İzmir
Cuma, Haziran 25, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanGülistan için baraj suyu tahliyesine başlandı

  Gülistan için baraj suyu tahliyesine başlandı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Gülistan Doku’yu (21) arama çalışmaları, 200’üncü günde, AFAD ekiplerinin Uzunçayır Baraj Gölü’nde yaptıkları baraj suyu tahliyesine başlandı

  Gülistan Doku’yu (21) arama çalışmaları, 200’üncü günde, AFAD ekiplerinin Uzunçayır Baraj Gölü’nde yaptıkları baraj suyu tahliyesine başlandı

  Gülistan Doku’nun bulunması çalışmaları kapsamında Uzunçayır Baraj Gölü‘ndeki suyun tahliye çalışması sürüyor. Uzunçayır Hidroelektrik İşletmesi yetkilileri, baraj suyu tahliyesi işlemlerinin dikkatli ve titiz bir şekilde yapıldığını aktardı. Yetkililerden yapılan açıklamada, “Uzunçayır Baraj Gölü’nün kodu 897 ve bu kod en fazla 885’e inebilir. Baraj gölünde bu kodu 3 elektrik üretim türbinimiz var. Bu türbinleri 24 saat tam kapasiteyle elektrik üreterek boşaltıyoruz. Kapakları açma durumumuz söz konusu değil. Kapaklar açılsa istemediğimiz sonuçlar çıkar ortaya bunun için üretimimizi 3 türbinle 24 saat yaparak suyun debisini  15-20 gün arasında düşürmeyi planlıyoruz. Eğer son koda yani 885 koduna indiğinde Sarısaltuk Viyüdüğü dibinde belirlenen alan tam ortaya çıkmaz ise o zaman yeni bir çalışma yapacağız ama öncelikle son koda kadar suyun inmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

  DOKU AİLESİNDEN BAKAN SOYLU’YA TEŞEKKÜR

  Kardeşi için sürdürülen arama çalışmalarını takip eden Aygül Doku, Uzunçayır Baraj Gölü’deki suyun tahliye edilme çalışmalarıyla bir sonuca ulaşacaklarını belirtti. Kendilerine desteklerini sunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu teşekkürlerini ileten Doku, “Bugün Gülistan’ın olmayışının tam 200’üncü günü. Gülistan için yapılan su altı arama çalışmaları 184’üncü günde durdurulunca biz aile olarak Ankara’ya gidip Sayın İçişleri Bakanı‘mız Süleyman Soylu ile görüşmüştük.

  Gülistan Için Baraj Suyunun Tahliyesine Başlandı

  Bakanımız, ellerindeki bütün verilerin Gülistan’ın bu suda olduğunu belirtti. Eğer su içinde çıkmazsa o zaman cinayet üzerinde duracakların söyledi. İçişleri Bakanı’mız Sarısaltık Viyadüğü bölgesinde Gülistan’ın suya atladığı düşünülen bölgenin 2 kilometrelik alanın baraj gölünün tahliyesinden sonra kurutulacağını ve orada detaylı inceleme yapacaklarını anlattı.

  Gülistan burada bulunursa erkek arkadaşı Z.A ve ailesinin yargılanmasını isteyeceğiz. Bizlere yardımlarını esirgemeyen ve her türlü yardımı yapan İçişleri Bakanı’na teşekkür ediyoruz. Baraj suyu tahliyesi bizi mutlaka bir sonuca götürecektir. Aile olarak 200 gündür perişan olduk” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler