TRY - Türk Lirası
EUR
20,382
USD
18,824
GBP
22,691
CNY
2,778
5 Şubat 2023, Pazar
Ana SayfaÖne ÇıkanGülistan Doku'nun ailesi ve arkadaşları yürüyüş yaptı

Gülistan Doku’nun ailesi ve arkadaşları yürüyüş yaptı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Tunceli’de 5 Ocak 2020’den beri kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’nun ailesi ve arkadaşları, 870 gündür kayıp olan Doku için yürüyüş yaparak, basın açıklaması yaptı.

Annesi Bedriye Doku, “Buranın her tarafı kamera. Nerede benim kızım” dedi.

Tunceli’de kaldığı yurttan 5 Ocak 2020’de ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku’nun kaybolmasının ardından 870 gün geçti. Diyarbakır’da yaşayan annesi Bedriye, babası Halit, ablası Aygül Doku, üniversite arkadaşları, HDP İstanbul Milletvekili Dilşat Canbaz, Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil ve kentteki kadın platformlarının üyeleri, ellerinde Gülistan Doku’nun fotoğrafları ve pankartlarla Sanat Sokağı’nda bir araya gelerek Seyit Rıza Meydanı’na kadar yürüdü. 

Gülistan doku'nun ailesi ve arkadaşları yürüyüş yaptı
Gülistan Doku’nun ailesi ve arkadaşları yürüyüş yaptı

Burada açıklama yapan anne Bedriye Doku, Gülistan’dan 870 gündür haber alamadıklarını ifade ederek, “Ben kızımı bugünlere nasıl getirdim, bir Allah bilir. Bir gece bana telefon geliyor, deniliyor ki, ‘Kızın ortada yok’. O gün bugündür kızım yok. Kızım kuş olup uçmadı, buhar olup gitmedi. Buranın her tarafı kamera, nerede benim kızım?” diye konuştu. 

Abla Aygül Doku da kız kardeşinin akıbetini öğrenmek istediklerini dile getirerek, şunları söyledi:

Tunceli'de 5 ocak 2020'den beri kendisinden haber alınamayan munzur üniversitesi öğrencisi gülistan doku'nun ailesi ve arkadaşları, 870 gündür kayıp olan doku için yürüyüş yaparak, basın açıklaması yaptı.
Tunceli’de 5 Ocak 2020’den beri kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’nun ailesi ve arkadaşları, 870 gündür kayıp olan Doku için yürüyüş yaparak, basın açıklaması yaptı.

“Benim kız kardeşimin başını mı kestiler, benim kız kardeşimi yaktılar mı, benim kız kardeşimi diri diri mi gömdüler? Geceleri nasıl sabahladığımızı biliyor musunuz? Biz sadece kızımızı istiyoruz. Bu olayı çözün, Gülistan’a ne olduğunu ailesi ve milyonlar öğrensin.”

Konuşmaların ardından grup, oturma eylemi yaparak dağıldı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler