30.1 C
Ankara
29.2 C
İstanbul
35 C
İzmir
Çarşamba, Ağustos 4, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarGülderen'e mektup yaz

  Gülderen’e mektup yaz

  Avatar of özge demir
  Özge Demirhttps://haberton.com/
  Özge Demir, 1988 Erzincan Doğumlu, iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunu, köşe yazarı.

  Son Dakika Haberleri

  Gülderen’e mektup yaz! Gülderen Yeşildağ’ın yanında olduğumuzu göstermek için ona mektuplarımızla destek olalım.

  Bursa Gemlik ilçesinde yaşayan Gülderen Yeşildağ, annesi ve babası öz kardeşi olan Ali Yeşildağ tarafından senelerce şiddet görmüş. Dayak, ölümle tehdit gibi birçok durumla karşı karşıya kalmış. Yardım istemediği hiçbir kurum kalmamış fakat sesini duyuramamış.

  Onlarca dosyası olan kardeşi Hasan Ali Yeşildağ, Gülderen Yeşildağ’ın tüm şikayetlerine rağmen pandemi sebebiyle serbest bırakılmış.

  19.09.2020 sabahı Gülderen Hanım’a annesinden bir telefon gelmiş. Annesi oğlu tarafından şiddet gördüğünü söyleyerek Gülderen hanımdan yardım istemiş. Bunun üzerine Gülderen Hanım hemen annesini korumak için yanına gitmiş. Hem annesinin, hem kendisinin canını korumak için çıkan arbede sonucu evde bulunan av tüfeğini kullanmak zorunda kalmış. Yaralanan Hasan Ali Yeşildağ ambulansta hayatını kaybetmişti.

  Asıl tehlike arz eden, en az 3 kişinin ölümüne sebep olabilecek, katil olma potansiyeli yüksek olan birinin elini kolunu sallayarak dışarıda gezmesi sonucu masum ve mağdur olan Gülderen Yeşildağ cezaevine girmiştir. Gülderen Yeşildağ’ın sesi olup bu haksızlığa susmak istemiyoruz.

  Gülderen'e mektup yaz
  Gülderen’e mektup yaz

  Manevi olarak Gülderen Yeşildağ’ın yanında olduğumuzu göstermek için ona mektuplarımızla destek oluyoruz.

  Bazen bir selam, bazen iki kelam umut dolu söz, bazen bir teselli yaşama sevinci verir insana. Senelerce mağdur edilmiş hem psikolojik hem fiziksel şiddet görmüş ,en sonunda canından olacakken mecburen eylemde bulunmuş çok acı çekmiş bir kadın Gülderen Yeşildağ. Haydi kadınlar şimdi ona mektuplarımızla destek olalım. Onu tanımanız yada tanımamanız önemli değil. Gülderen’e içinizden gelenleri yazın toplu bir şekilde gönderelim. Moral bulsun, mutlu olsun, kadın dayanışması onu nasıl sarıp sarmalıyor oralardan hissetsin.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler