TRY - Türk Lirası
EUR
19,285
USD
18,635
GBP
22,300
CNY
2,608
30 Kasım 2022, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerİş Dünyası'Grup şefi' olabilmek için sandıkta yarıştılar

‘Grup şefi’ olabilmek için sandıkta yarıştılar

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İstanbul Havalimanı’nda hizmet veren bir yiyecek ve içecek firması, boşta olan yönetici pozisyonu için çalışanlarının önüne sandığı getirdi. Firmada çalışan 4 şef, bu kez lezzette değil ‘grup şefi’ olabilmek için sandıkta yarıştı.

Firmanın restoranlarında çalışan 111 aşçı ve usta oy kullandı. Seçimin kazananı ise şirketin 13 yıllık çalışanı şef Murat Özer oldu.  

Türkiye ve dünyadaki 17 havalimanında yiyecek içecek hizmeti sunan BTA, İstanbul Havalimanı’nda hayata geçirdiği uygulamayla çalışanlarına ‘yöneticilerini seçme’ hakkı tanıdı. Şirketin katılımcı yönetim anlayışını güçlendirmek adına hayata geçirdiği uygulamayla sandık başına geçen çalışanlar, ‘kısım şeflerini’ kendileri seçti.

Bu kapsamda şirketin belirlediği kriterlere uygun 4 şefin aday olabildiği seçim yarışında iş yerinde sandık kuruldu. Adayların resimlerinin olduğu pusulaları basıldı. İnsan Kaynakları yöneticilerinin huzurunda yapılan ve 111 aşçı ve ustanın oy kullandığı seçimin kazananı olan ise Murat Özer oldu. Özer, böylelikle kısım şefliğine terfi etti.

“ÇALIŞANLAR ARASINDA FIRSAT EŞİTLİĞİ”

İşletme Müdürü Kazım Çil, şirketin yöneticilerinin seçimle belirlendiği uygulamaya ilişkin, fırsat eşitliğine inandıklarını söyledi.

'Grup şefi' olabilmek için sandıkta yarıştılar
‘Grup şefi’ olabilmek için sandıkta yarıştılar

Performans, deneyim ve eğitim sonuçlarının değerlendirilmesinden sonra kısım şefi olarak adlandırdıkları operasyonun ilk basamak yöneticisi olmak isteyen adayların belirlendiğini aktaran Çil, aktif olarak 111 aşcı içinden ise 16 kıdemli ustanın değerlendirmeye alındığını, dördünün seçim sürecine dahil edildiğini söyledi.

Çil, “Fırsat eşitliğine inanıyoruz. İki aylık bir seçim sürecinden sonra seçimi Murat usta kazandı. Bir sonraki seçimde kaybeden diğer arkadaşlarımız performans sistemine dayalı şekilde ihtiyaç olduğunda aday olabilecek ödedi. Çil, diğer havalimanlarında da bu uygulamayı hayata getireceklerini söyledi.

Seçimi kazanan Murat Özer ise 2009 yılından itibaren değişik kademelerinde çalıştığı şirketinde mesai arkadaşlarının seçimi ile kısım şefi olduğu için çok mutlu olduğunu belirterek “Daha şevkle işinize sarılma ihtiyacı hissediyorsunuz.  Tatlı bir rekabet geçti. Biz burada bir aileyiz. Hepsine teşekkür ediyorum. Yüzlerini kara çıkarmayacağım” ifadelerini kullandı.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler