TRY - Türk Lirası
EUR
19,492
USD
18,635
GBP
22,747
CNY
2,653
2 Aralık 2022, Cuma
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatGöreme Açık Hava Müzesi'ne ilgi

Göreme Açık Hava Müzesi’ne ilgi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesi, Kurban Bayramı’nda özellikle yerli turistlerin akınına uğradı, Göreme Açık Hava Müzesi’ne ilgi gösterdi.

Kurban Bayramı tatili ile birlikte Kapadokya bölgesindeki konaklama tesisleri de yüzde 100 doluluğa ulaştı. Yerli turistler, Göreme beldesindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ne ilgi gösterdi. Bilet gişelerinin önünde zaman zaman kuyruklar oluştu. Gündüz tarihi merkezleri ziyaret eden tatilciler, gece de yer altında düzenlenen ‘Türk Geceleri’ne katılarak eğlendi.

Göreme Açık Hava Müzesi'ne ilgi
Göreme Açık Hava Müzesi’ne ilgi

‘BURADA BİRÇOK AKTİVİTE YAPTIK’

Bayram tatili için Ankara’dan geldiğini belirten Nergiz Şahin, “Kapadokya’ya gezmeye geldik. Bir nevi turist olarak burası çok güzel ve hoş. Çok beğendim. Tüm Türkiye’ye iyi bayramlar diliyorum” dedi. İstanbul’dan gelen Kutay Sezgin ise “Bu tarihi yeri, herkesin görmesi gerekiyor. Bayram tatili çok güzel geçiyor. Burası gerçekten çok keyfli. Herkesin görmesi gerektiğini düşünüyorum. Burada birçok aktivite yaptık. Ata ve ATV’ye bindik. Yarın da balona bineceğiz” diye konuştu.

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesi, Kurban Bayramı'nda özellikle yerli turistlerin akınına uğradı.
Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesi, Kurban Bayramı’nda özellikle yerli turistlerin akınına uğradı.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler