TRY - Türk Lirası
EUR
20,475
USD
19,070
GBP
23,274
CNY
2,772
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaYerel HaberlerAntalya Haberleri - Antalya'da Son Dakika'Gönül Mağazası' depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılıyor

‘Gönül Mağazası’ depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılıyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Antalya’da hayırseverlerin desteğiyle toplanan elbise, ayakkabı, kitap, hijyen ürünleri gibi yardım malzemelerinin toplandığı merkezde kurulan ‘Gönül Mağazası’nda, depremzedeler ihtiyaçlarını temin edip, konaklayacakları otel, yurt gibi tesislere gidiyor.   

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Antalya’ya gelen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalar devam ediyor. Kente gelen depremzedelerin kayıtlarının alındığı Antalya Spor Salonu’ndaki koordinasyon merkezinde gönüllü ve hayırseverlerin desteğiyle toplanan elbise, ayakkabı, iç çamaşırı, mont, temizlik malzemeleri, ‘Gönül Mağazası’ adı verilen alanda ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Çoğunlukla gönüllülerin görev yaptığı mağazada, merkeze gelen yardımlar ayrıştırılıp, deprem bölgesine gönderiliyor, bazıları da kente gelenlerin ihtiyaçları için mağazada dağıtılıyor.

'gönül mağazası' depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılıyor
‘Gönül Mağazası’ depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılıyor

Merkezde kaydını yaptıran depremzede, konaklayacağı tesise gitmeden önce mağazadan ihtiyaçlarını karşılayıp, belirlenen ürünleri temin ediyor. Mağazada ihtiyaçları karşılanan depremzede, Antalya ya da çevre ilde misafir edileceği tesise naklediliyor. Merkeze gelen depremzede ailelerin çocukları da bu süreçte kurulan oyun alanlarında eğlenceli vakit geçiriyor. Çocuklara yönelik psikolojik destek sağlanıyor.

‘DOLULUKTAN ÇEVRE İLLERE TRANSFERİNİ YAPIYORUZ’

Merkezde yapılan çalışmaları ve Gönül Mağazası’nın faaliyetlerini anlatan Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, “İlimize gelen depremzede misafirlerimizin AFAD kaydı yapıldıktan sonra ihtiyaçlarının karşılanması için Gönül Mağazası oluşturduk. Merkezimizde yerel yönetim, gençler, kurumlar belirlenen idari alanlarda depremzedelere yardım ediyor.

Gönül Mağazası’na gelen depremzedeler kaydı yapıldıktan sonra mağazadaki ürün listesinden belirledikleri ihtiyaçlarını reyonlarımızdan temin ediyor. Misafirlerimizin ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra otel, yurt, kurum misafirhanelerinde ağırlıyoruz. İlimize gelen her depremzedeyi tesislerimizde misafir ediyoruz. İlimize gelen depremzedeleri ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra barınma ihtiyacı için, oluşan doluluktan dolayı Burdur, Isparta, Konya, Afyonkarahisar Uşak, Denizli gibi çevre illerdeki yurtlara transferini yapıyoruz” diye konuştu.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından antalya'da hayırseverlerin desteğiyle toplanan elbise, ayakkabı, kitap, hijyen ürünleri gibi yardım malzemelerinin toplandığı merkezde kurulan 'gönül mağazası'nda, depremzedeler ihtiyaçlarını temin edip, konaklayacakları otel, yurt gibi tesislere gidiyor.    
Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Antalya’da hayırseverlerin desteğiyle toplanan elbise, ayakkabı, kitap, hijyen ürünleri gibi yardım malzemelerinin toplandığı merkezde kurulan ‘Gönül Mağazası’nda, depremzedeler ihtiyaçlarını temin edip, konaklayacakları otel, yurt gibi tesislere gidiyor.   

‘ONLARIN YARALARINI SARMAYA KENDİMİZİ ADADIK’

Hayırsever ve gönüllülerin yardımıyla kurumlardaki ekiplerin koordinasyon içerisinde depremzedelere destek verdiğini anlatan Gürhan, “İlimize gelen depremzedelerin temel ihtiyaçlarının ardından misafirlerimizden öğrencilerin kırtasiye, rahatsızlıkları olanlara ilaç, bebek ve çocukların yaş grubuna göre giysi gibi bireysel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gönüllüler, hayırseverler, tüm görevliler depremzede misafirlerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya, misafirimiz oldukları sürece onların yaralarını sarmaya kendimizi adadık.” 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler