27.2 C
Ankara
27.3 C
İstanbul
28 C
İzmir
Perşembe, Ağustos 5, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerGlina Nehri'nde bulunan cesedin DNA testi istendi

  Glina Nehri’nde bulunan cesedin DNA testi istendi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Glina Nehri’nde bulunan cesedin kimlik tespiti için ailesinden DNA testi istendi, nehirde ulaşılan cansız bedenin Öden’e ait olabileceği düşünülüyor.

  İstanbul’dan uçakla gittiği Bosna Hersek’ten Fransa’ya kaçak yollarla geçmek isterken, Glina Nehri’nde boğulan Levent Öden’in (26) cesedinin bulunduğu ileri sürüldü. Nehirde ulaşılan cansız bedenin Öden’e ait olabileceğini düşünen Zagreb Konsolosluğu yetkilileri, Fransa’da yaşayan amca Mehmet Öden’e ulaşarak, Iğdır’daki ailesinin DNA testi vermesini istedi.

  Iğdır merkeze bağlı Özdemir köyünde oturan İpek- Hasan Öden çiftinin 3 çocuğundan en küçüğü Levent Öden, 18 Mayıs’ta, 4 arkadaşı ile Fransa’ya geçmek için uçakla İstanbul’dan Bosna Hersek’e gitti. Geceyi burada geçiren Öden ve arkadaşları, 1 gün sonra akşam kaçak yollarla Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’e sınırı olan Glina Nehri’ni yüzerek, karşıya geçmek istedi. Kimlik ve cüzdanını ıslanmaması için naylon poşete koyarak, su yüzeyinde tutmaya çalışan ve yüzme bilmeyen Levent Öden, bir süre sonra akıntıya kapılıp, kayboldu. Olayın ardından Öden’in arkadaşları, ailesini arayarak, durumu anlattı.

  Glina nehri'nde bulunan cesedin kimlik tespiti için dna testi istendi
  Glina Nehri’nde bulunan cesedin kimlik tespiti için DNA testi istendi

  NEHİRDE CESET BULUNDU

  Oğullarının kaybolduğunu öğrenen Hasan Öden, Fransa’da yaşayan kardeşlerine haber verdi. Glina Nehri’nde 2 gün arama yapan Levent Öden’in amcaları, bir ize rastlayamadı. Aramaların sürdüğü nehirde, erkeğe ait cansız beden su yüzüne vurunca Zagreb Konsolosluğu, Öden’in Fransa’da yaşayan amcası Mehmet Öden’e ulaştı. Konsolosluk görevlileri, üzerinde kırmızı tişört ve parmağında yüzük olan cesedin Öden’e ait olabileceği bilgisini verdi. Cansız bedenin kimlik tespiti için Iğdır’da yaşayan ailesinden DNA testi gerektiği bildirildi. 

  ‘EĞER OĞLUMSA BİR AN ÖNCE TESLİM ALMAK İSTİYORUM’

  Kimlik tespiti için DNA testi istenen baba Hasan Öden, “Yetkililer, cenazenin teslimi için önce DNA üzerinden kimlik tespiti istemişler. Bir an önce kimlik tespiti yapılmasını eğer cenaze oğluma aitse teslim almak istiyorum” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler