19.6 C
Ankara
21.3 C
İstanbul
26 C
İzmir
Perşembe, Haziran 17, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanGirişi EYP ile tuzaklanan mağara imha edildi

  Girişi EYP ile tuzaklanan mağara imha edildi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Girişi EYP ile tuzaklanan mağara ile içinde bulunan mühimmatın imha edildiği duyuruldu.

  Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Yıldırım operasyon bölgesinde tespit edilen ve girişi el yapımı patlayıcı (EYP) ile tuzaklanan mağara ile içinde bulunan mühimmatın imha edildiğini duyurdu.

  Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Irak kuzeyinde başlatılan operasyonla teröristlere darbe vurmaya devam ettiği belirtilerek, “Pençe-Yıldırım operasyon bölgesinde gerçekleştirilen arama-tarama faaliyetlerinde; girişinde tuzaklanmış 2 EYP bulunan, tek odalı mağara tespit edildi. Mağarada yapılan aramada çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Tespit edilen malzemeler ve mağara, Mayın ve El Yapımı Patlayıcı Tespit İmha Timlerimiz tarafından imha edildi” denildi.

  Mağarada, 31 el bombası, 10 elektrikli fünye, 8 EYP ana imla hakkı, 4 sevk fişeği, 2 RPG-7 anti tank mühimmatı, 2 AK-47 piyade tüfeği şarjörü, 50 metre infilaklı fitil, yaklaşık 300 metre EYP yapımında kullanıldığı değerlendirilen kablo ele geçirildiği belirtildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler