TRY - Türk Lirası
EUR
19,648
USD
18,635
GBP
22,907
CNY
2,653
5 Aralık 2022, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerGiresun Aksu Festivali'nde gelenekler yaşatıldı

Giresun Aksu Festivali’nde gelenekler yaşatıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Giresun Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Giresun Aksu Festivali’ başladı. Geleneklerin yaşatıldığı festivalde halk oyunları gösterilerinin yanı sıra katılımcılar da dereye taş bırakıp, dilek tuttu.

Giresun Belediyesi bünyesinde, 19-23 Mayıs için organize edilen festival kapsamında, yürüyüş gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun da katıldığı etkinlikte, gaz lambalarıyla yürüyenler, festival alanı ve Aksu Deresi’ne akın etti. Festivalin bir bölümünde ise resmi açılış yapılarak, halk oyunları gösterileri sunuldu.

Etkinlikte konuşan Başkan Şenlikoğlu, “Geçmiş dönem bu coğrafyada ve topraklarda yaşayanların gelenek ve göreneklerinin bizler için kıymetli. Bu değerlere sahip çıkmak ve yaşatmak, özellikle gelecek nesillere atalarımızın bu geleneklerini aktarmak ve anlatmak bizlerin en önemli görevlerindendir. Koronavirüs dönemi hariç binlerce yıldır hiçbir yıl kesintiye uğramadan vatandaşlarımızla bu coşkuyu yaşadık.

Giresun Aksu Festivali’nde gelenekler yaşatıldı

2 yıl maalesef uzak kalsak da çok şükür bugün böyle güzel bir günde yine bir aradayız ve festivalimizi yaşıyor ve yaşatıyoruz. Bizler değerlerini yaşayan ve yaşatan kültüre sahip kadim bir milletiz. Şehrin idarecileri olarak bu değerleri gelecek nesillerimize öğretmeli, anlatmalı ve aktarmalıyız. Belediye olarak en önemli görevimiz kendi kültürümüzü önce şehrimizde daha sonra da ülkemiz ve uluslararası arenada tanıtmaktır” dedi.

Geleneklerin yaşatıldığı festivalde katılımcılar, dereye taş bırakarak, dilek tuttu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler