TRY - Türk Lirası
EUR
17,4600
USD
16,3806
GBP
20,5435
CNY
2,4475
21.5 C
Ankara
23.5 C
İstanbul
29.7 C
İzmir
25 Mayıs 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaGirdi maliyetlerindeki artış esnafı perişan etti

  Girdi maliyetlerindeki artış esnafı perişan etti

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer girdi maliyetlerindeki artışın üretimin her alanında kendini gösterdiğini ve bu olumsuzluğun, hem üretim hem satış noktasında daha büyük sorunlara yol açmaya başladığını anlattı.

  CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ekonomik krizin yüzleri güldürmez ettiği, bayram şekeri  fiyatının dahi iki kat arttığı bu dönemde eriştiğimiz Ramazan Bayramınızı  içtenlikle kutlar. Huzurlu, mutlu ve sağlıklı günlere vesile olmasını  dilerim.

  CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, üretim maliyetlerindeki yüksek artışın, küçük sanayi esnafını da büyük ölçüde olumsuz etkilediğini söyledi.

  Altunhisar ilçesinde, babadan kalma 70 yıllık dükkanında üretim yapmaya çalışan demirci ustası, CHP Milletvekili Gürer dert yandı. Maliyetlerin bir yılda 2-3 kat arttığını söyleyen demirci ustası, “Fiyatlara, emeğimizi yansıtmıyoruz ama yine de satış yapmakta zorlanıyoruz” dedi.

  Girdi maliyetlerindeki artış esnafı perişan etti
  Girdi maliyetlerindeki artış esnafı perişan etti

  GÜRER, ESNAF ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde’nin Altunhisar ilçesinde, babasından kalma dükkanında üretim yapmaya çalışan demirci ustasını ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.

  8 LİRALIK MAKAS ÇELİĞİ 20 LİRAYA ÇIKTI

  Ömer Fethi Gürer’e üretim maliyetlerindeki artışın neden olduğu sorunlarını anlatan demirci ustası, “Geçen yıl 8 lira olan makas çeliği bugün 20 lira oldu, 110 liralık demir profili 280 liraya çıktı. Demir eritmek için kullandığımız linyit kömürü 1600 liradan 4 bin liraya ulaştı” dedi.

  İŞÇİLİKTEN DÜŞÜYORUZ AMA YİNE DE SATAMIYORUZ

  Maliyetlerin 2-3 kat artmasına rağmen satış fiyatlarını cüzi miktarda artırdıklarını belirten ve balta, satır, köpek halkası gibi ürünler üreten demirci ustası, “Fiyatlara el emeğimizi koymuyoruz, işçilikten düşüyoruz; buna rağmen müşteriyle anlaşamıyoruz, satış yapmakta zorlanıyoruz” diye konuştu.

  Chp niğde milletvekili ömer fethi gürer girdi maliyetlerindeki artışın üretimin her alanında kendini gösterdiğini ve bu olumsuzluğun, hem üretim hem satış noktasında daha büyük sorunlara yol açmaya başladığını anlattı.
  CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer girdi maliyetlerindeki artışın üretimin her alanında kendini gösterdiğini ve bu olumsuzluğun, hem üretim hem satış noktasında daha büyük sorunlara yol açmaya başladığını anlattı.

  GİRDİ MALİLETLERİNDEKİZ ARTIŞLAR ÜRETİMİ VE SATIŞI OLUMSUZ ETKİLİYOR

  CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ise girdi maliyetlerindeki yüksek artışın üretimin her alanında kendini gösterdiğini ve bu olumsuzluğun, hem üretim hem satış noktasında daha büyük sorunlara yol açmaya başladığını anlattı.

  Niğde,Bor, Altunhisar, Ulukısla, Çamardı ve Çiftlik ilçemizde her gün bir pazara gittim .Pazarcı esnafı mazottan, vatandaş ürün fiyatından ,işyerinde esnaf üretimdeki kullandığı malzeme fiyatı artışından dert yandı. Anadolu ciddi olarak yoksulluğa verilmiş durumda.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler