TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYaşamGeri dönüşüm için biriktirdiği kartonlar yandı

Geri dönüşüm için biriktirdiği kartonlar yandı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Edirne’de, İbrahim Karaaslan’ın geri dönüşüme kazandırmak için 3 günde topladığı kağıt ve kartonlar yandı. Malzemeleri kurtarabilmek için çabalayan Karaaslan, “Ben gecenin 3’ünde bunları toplamaya çıkıyorum. 3 günlük emeğim gitti” dedi. 

Sabuni Mahallesi Fil Yokuşu Sokak’taki ağaçlık alanda, saat 16.00 sıralarında yangın çıktı. İbrahim Karaaslan’ın geri dönüşüme vermek üzere topladığı kartonlar, bilinmeyen nedenle alev aldı. Alevlerin büyümesiyle yangın, ağaçlara da sıçradı. Çevredekilerin haber verdiği itfaiyeciler, bölgeye gelip alevlere müdahale etti. Polis, çevredeki park halindeki araçları çektirip güvenlik önlemi aldı. Ekiplerin yaklaşık yarım saatlik çalışmasıyla alevler kontrol altına alındı. Yangında ağaçlar, zarar almadan kurtarıldı.

Geri donusum icin biriktirdigi kartonlar yandia - yaşam - haberton
Geri dönüşüm için biriktirdiği kartonlar yandı

‘BİRİ KASTEN YAKTI’

Kartonların sahibi İbrahim Karaaslan, 3 günlük birikiminin kül olduğunu söyledi. Geriye kalan kartonları toplamak için çabalayan Karaaslan, “Elektrik idaresine fatura ödemek için gitmiştim. Buraya atılan bir izmaritle bu yangın çıkmaz bence. Birisi kasten yaktı bence. Burada, kağıt, naylon ve plastik gibi geri dönüşüm mallarını biriktiriyorum. Ben gecenin 3’ünde bunları toplamaya çıkıyorum. 3 günlük emeğim gitti” dedi.

Karaaslan, kartonlarının yakıldığını iddia edip, polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Polisin, olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler