TRY - Türk Lirası
EUR
18,1895
USD
18,1049
GBP
21,3741
CNY
2,6557
29.6 C
Ankara
29.6 C
İstanbul
35.9 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıGençlerin ülke ekonomisine katkı sağlaması önemli

  Gençlerin ülke ekonomisine katkı sağlaması önemli

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bir Gençlik Medya ve Reklam Ajansı kurucusu ve Genç MÜSİAD yönetim kurulu üyesi Kemal Taha Akgül, gençlerin ülke ekonomisine katkı sağlamasının büyük önem taşıdığını söyledi.

  Kemal Taha Akgül “Her ne kadar genç istihdam oranı OECD ortalamasının altında görünse de, biz var gücümüzle çalışarak üretmeli, ticari faaliyetlerimizde tek bir alana sıkışıp kalmamalı, sanatla uğraşmalı, yeni projeler yaratmalı ve tüm bunları yaparak ülkemize katkı sağlamalıyız” dedi. İlk hedeflerinin Türkiye’nin başarısını katlamak olduğunu dile getiren Akgül, ticarette başarıya ulaşmak ve yenilikçi teknolojileri görmek adına farklı ülkeleri ziyaret etmenin önemini vurguladı.

  Gençlerin ticari başarı sağlamak için yenilikçi teknolojiler ile tanışmasının önemli olduğunu ifade eden Akgül, “Bilişim teknolojilerinden yenilenebilir enerji kaynaklarına kadar çok geniş bir alan Türkiye’deki genç nüfus için keşfedilmeyi bekliyor. Bu alanda gerçekleştirilecek olan yeni projeler ve gençlerin bu projelere katılımının sağlanması, bir yandan Türkiye’deki genç istihdamı artırırken bir yandan da ülke ekonomisinin kalkınmasına katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

  ÖĞRENCİLERİN İŞ DENEYİMİ KAZANMALARINI KOLAYLAŞTIRMAK GEREK”

  Gençlerin eğitim alacakları alanı seçerken doğru şekilde yönlendirilmelerinin okul ve iş hayatının dışında kalma riskini minimum seviyeye indireceğini dile getiren Akgül, “Gençlerin büyük bir kısmı iş deneyimi için mesleki eğitim ya da çıraklık gibi resmi programların dışında çalışıyor. Bu yüzden öğrencilerin işgücü piyasası ile yakından tanışmaları çok önemli. Örneğin mesleki eğitim programlarına iş tabanlı projelerin eklenmesi ya da bu projelerin arttırılması öğrencilerin iş deneyimi kazanmalarını çok daha kolaylaştıracaktır. Nihayetinde Türkiye’de genç istihdam ülkemizin kalkınması açısından büyük önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler