TRY - Türk Lirası
EUR
19,626
USD
18,638
GBP
22,809
CNY
2,666
6 Aralık 2022, Salı
Ana SayfaYazarlarGelişime ne kadar önem veriliyor?

Gelişime ne kadar önem veriliyor?

Nur Orhan
Nur Orhanhttps://haberton.com/
Nur Orhan, Halkla ilişkiler uzmanı. Reklamcı.

Haftanın Öne Çıkanları

Günümüzde gelişime ne kadar önem veriliyor?, özellikle pandemi ile birlikte gelişime çok daha fazla önem verilmeye odaklanıldı.

Her birey kişisel gelişim kitaplarına, kişisel gelişim etkinliklerine, kişisel gelişim dergilerine çok daha fazla önem vermeye ve bu doğrultuda yapılan etkinliklere çok daha fazla katılmaya karar verdi ve eskisinden fazla zaman ayrılıyor kişisel gelişime. Her Kuşaktan Gelişime insanlar hep sıklıkla önem veriyorlar ebeveynler eskiye nazaran çocuklarının derslerinin yanısıra kişisel gelişimlerine de büyük oranda önem vermektedirler. Teknolojinin de giderek gelişmesi ile artık kişisel gelişim sağlayabileceğimiz mecralar parmaklarımızın ucunda kişisel gelişimimiz adına okuyacağımız birçok kitap, izleyeceğimiz birçok film ve yapacağımız, katılacağımız birçok etkinlik mevcut olmaktadır.

Kişisel gelişim her yastan birey için büyük önem arz eder. Kişisel gelişimimize önem vermek hem ruhsal gelişimimizi hem beden gelişimimizi hem de mesleki alanda yeterliliğimizi geliştirir. Kişisel gelişimimize odaklanarak birçok alanda büyük oranda başarı elde edebiliriz.

Gelişime ne kadar önem veriliyor
Gelişime ne kadar önem veriliyor

Kişisel gelişim yalnızca yetişkinler için değil çocuklar için ve yaşlılar için de son derece önemlidir. Bireyler birçok farklı alanda bilgi sahibi olmalıdır. Pek çok farklı alanda gelişim kazanarak, ruhsal gelişimlerini tamamlamalıdırlar.

Çocukluktan itibaren her bireyin kendi yaş kategorisine uygun olarak materyaller sağlanarak ve uygun bir ortam oluşturularak kişisel gelişimini sağlayacak çalışmalar yapması sağlanmalı ve buna teşvik edilmelidir. Kişisel Gelişimini tamamlayamamış her birey ileriki yaşlarında ve iş hayatında problemler yaşamaktadır. Bu sebeple çocuk gelişim uzmanlarından ve Öğretmenlerimizden de destek alarak çocukların yaş gurubuna uygun olarak onlar için kişisel gelişim kitapları, kişisel gelişim filmleri ayarlayarak onların gelişimlerini sağlamalarına yardımcı olalım.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler