15.8 C
Ankara
16.9 C
İstanbul
19.7 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 21, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatGelincik tarlasında sanat

  Gelincik tarlasında sanat

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Kendiliğinden yetişen gelincik tarlaları, amatör fotoğrafçıların ve ressamların sanat atölyesine dönüştü.

  Van’ın Erciş ilçesi merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Işık Mahallesi kırsalındaki tarlalarda kendiliğinden yetişen gelincik çiçekleri, seyrine doyumsuz manzaralar oluşturdu. Bu durum, fotoğraf çekmek veya yağlı boya tablolar yapmak isteyenlere de imkan sunuyor.

  Gelincik tarlasi ressamlarin sanat atolyesi haline geldi 4244 dhaphoto1 - kültür ve sanat - haberton
  Gelincik Tarlası, Ressamların Sanat Atölyesi Haline Geldi. Kendiliğinden Yetişen Gelincik Tarlaları, Amatör Fotoğrafçıların Ve Ressamların Sanat Atölyesine Dönüştü

  Üniversiteye hazırlanan Hilal Çağan (18), pandemi sürecinde sıkıcı ve sıkıntılı günler geçirdiklerini, doğanın sunduğu güzelliklerin kendilerine bu sıkıntıları unutturduğunu belirterek, “Üniversiteye hazırlanan biri olarak burada stres attım. Buraya gelince bir ressam hocamızın doğa resimleri çizdiğini de gördük. Resmimizi çizmesi için de ricada bulunduk” dedi.

  Doğa resimleri çizen resim öğretmeni Lokman Çelik ise açık havanın, gelincik tarlalarının istedikleri tüm güzelliği kendilerine sunduğunu söyledi. 

  Gelincik tarlasi ressamlarin sanat atolyesi haline geldi 4244 dhaphoto2 - kültür ve sanat - haberton
  Gelincik Tarlası, Ressamların Sanat Atölyesi Haline Geldi

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler