TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
21.1 C
Ankara
22.6 C
İstanbul
29 C
İzmir
3 Temmuz 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerGeleneksel Okçuluk Şöleni başladı

  Geleneksel Okçuluk Şöleni başladı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kağıthane Belediyesi’nin Covid-19 tedbirleri kapsamında 2 yıl süreyle ara verdiği Geleneksel Okçuluk Şöleni bu yıl yeniden başladı.

  21 Mayıs’ta Hasbahçe’de gerçekleştirilen festivalde okçular, atışlarıyla içinde 10 adet çeyrek altın bulunan testiyi kırmaya çalıştı. İlk atışta testiyi kıran 19 yaşındaki Tuğçe Torun, ödülün sahibi oldu.

  Kağıthane’de 25’inci kez düzenlenen ‘Geleneksel Okçuluk Şöleni’ renkli görüntülere sahne oldu. Hasbahçe Güreş Alanı’nda düzenlenen Okçuluk Şöleni’ne Türkiye’nin dört bir yanından 60 sporcu ve izlemeye yüzlerce vatandaş katıldı. Islık oku, hedef ve menzil atışları yapan okçular, çeşitli modern ve geleneksel kategorilerde mücadele ederek hünerlerini sergiledi.

  Şölenin son bölümünde okçular, içinde 10 çeyrek altının olduğu testiyi kırmak için yarıştı. Yarışın başlamasından yaklaşık 30 dakika sonra; sporcu Tuğçe Torun testiyi tam isabetle vurarak ödülün sahibi oldu. Tuğçe ödülünü, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in elinden aldı.

  Geleneksel okçuluk şöleni başladı
  Geleneksel Okçuluk Şöleni başladı

  “ATA SPORUMUZU GENÇLERE ÖĞRETİYORUZ”

  Başkan Öztekin şölenin sonunda yaptığı konuşmada, ata sporlarını Sadabad’da yaşattıklarını belirterek şunları söyledi:

  ”Geçen hafta cirit, bu hafta okçuluk müsabakaları gerçekleştirdik. Haftaya da yağlı güreş müsabakalarımız olacak. Yanı sıra birçok ata sporumuzu da tesislerimizde çocuk ve gençlerimize öğretiyoruz. Spor okullarımızda binlerce evladımız ata sporlarında yeterlilik kazandı. Tuğçe kardeşimi de tebrik ediyorum. Genç yaşında akranlarına ve kardeşlerine örnek oldu.”

  “KAZANDIKLARIMLA KENDİMİ GELİŞTİRECEĞİM”

  Kağıthane belediyesi’nin covid-19 tedbirleri kapsamında 2 yıl süreyle ara verdiği geleneksel okçuluk şöleni bu yıl yeniden başladı.
  Kağıthane Belediyesi’nin Covid-19 tedbirleri kapsamında 2 yıl süreyle ara verdiği Geleneksel Okçuluk Şöleni bu yıl yeniden başladı.

  Okçuluğa henüz 8 yaşında başladığını ifade eden Tuğçe Torun, daha oku atmadan önce kazanacağının içine doğduğunu söyledi. Okçuluğu çok sevdiğini ve bu tür festivallere katılmaktan mutlu olduğunu da belirten Torun, “Aslında ben okçuluğa iki yıl ara vermek zorunda kaldım. Bu yüzden buraya gelirken aslında atış için çok da bir şeyim yoktu. Bu iki sene içindeki ilk yarışmam. Testiyi de Allahın hikmeti midir bilemem, ben kırdım. Bu yüzden de çok mutluyum. İçinden çıkan hediye ile kendimi okçuluk alanında geliştireceğim. Verdiğim aradan sonra tekniğimi güçlendirmek istiyorum. İnşallah ilerde milli takıma da girip ülkemi temsil ederim” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler