TRY - Türk Lirası
EUR
18,2625
USD
17,9603
GBP
21,6469
CNY
2,6457
20.6 C
Ankara
24.6 C
İstanbul
24.1 C
İzmir
16 Ağustos 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriGeleneksel Güreşler Federasyonu başkanını seçti

  Geleneksel Güreşler Federasyonu başkanını seçti

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu başkanı seçilen İbrahim Türkiş, “Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu olarak, Türkiye Güreş Federasyonu’nun yine bizim başımızın tacı olduğunu söylüyorum’’ dedi.

  Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu 1’inci Olağan Genel Kurulu, Ankara’da bir otelde düzenlendi. Genel kurul gündeminin okunmasının ardından, Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanı Hakan Kazancı divan başkanı oldu. Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu başkanı seçimlerine tek aday olarak giren İbrahim Türkiş, kurulda kullanılan 119 oyun 111’ini alarak başkanlığa seçildi.

  Geleneksel guresler federasyonu baskanini secti 1 - spor haberleri - haberton
  Geleneksel güreşler federasyonu başkanını seçti

  Türkiş, genel kurula katılım gösteren herkese teşekkür ederek  ‘’Bugün yapılan genel kurulla yeni federasyonumuzun kurulması; asla güreşin bölünmesi değil, günümüzün koşullarında her alanda olan uzmanlaşma ve ihtisasın yapılması için bir tercih olarak görülmesi lazım. Bu nedenle Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu olarak, Türkiye Güreş Federasyonu yine bizim başımızın tacı. Bu yeni ihtisaslaşma ayrımının yapılma amacını kısaca şöyle özetleyebiliriz; Güreş federasyonumuz asıl hedefi olan olimpiyatlarda ülkemizin daha iyi temsil edilmesi için çok daha rahat edecekleri, huzurla çalışacakları bir imkanı elde etmiş olacaklar.

  Bizim de yeni federasyon olarak bugünden itibaren yapacağımız şey şudur; gerek yağlı güreş, gerek karakucak, gerek şalvar, aba, kuşak güreşlerimizin tamamını Türkiye’de olduğu kadar dünyada da tanınır hale getirmek. Tek hedefi güreşler için mücadele etmek olan federasyonu en etkili şekilde oluşturmak olacaktır. Bundan sonra pehlivanlarımız yakın temasımızda olacaklar. Türkiye Güreş Federasyonumuzda aşırı organizasyon programı içinde güçlük çekmemiş olacaklar’’ diye konuştu.

  Geleneksel guresler federasyonu baskanini secti 2 - spor haberleri - haberton
  Türkiye geleneksel güreşler federasyonu başkanı seçilen i̇brahim türkiş, “türkiye geleneksel güreşler federasyonu olarak, türkiye güreş federasyonu’nun yine bizim başımızın tacı olduğunu söylüyorum’’ dedi.

  “BUGÜN BİZİM İÇİN MİLAT”

  Türkiş, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu’nun yeni bir filizin şahlanışı olduğunu ifade ederek, “Bugün bizim için bir milat, bugünden itibaren yeni, orijinal bir yapı oluşacak. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Geleneklerimiz korunacak ama kural ve nizamın eksiksiz uygulanacağını hiçbir istismara fırsat verilmeyeceğini ifade ediyorum. Yüz akımız olan organizasyonları layıkıyla yapmak için tedbirler alacağız. Ancak bunları yaparken yeni bir anlayış bizimle olacak.

  Bu anlayış yağlı güreşe, karakucağa değer katacak. Bir yerde disiplin ve nizam yoksa gelecek yoktur. Bunu mutlak suretle sağlayacağız. Federasyonla ilgili sponsorluk çalışmaları için gayret ederek bütçemizi yükseltmeye çalışacağız. Hakemlerimizde kökten bir değişikliğe gideceğiz. Hakem heyetiyle ilgili ücretler federasyona baştan yatacak, federasyonumuz görevlilere ücretlerini otomatik olarak verecektir. Camiamızı korumak adına bunu yapacağız. Her şeyi şeffaf hale getireceğiz’’ dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler