18.3 C
Ankara
24 C
İstanbul
28 C
İzmir
Salı, Haziran 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerGelecek yıl kullanılacak tohumlar üretiliyor

  Gelecek yıl kullanılacak tohumlar üretiliyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Salgın hastalık nedeniyle Kent Tarım Hobi Evi eğitimlerine bir süre ara verilen Çankaya Belediyesinde, ziraat mühendisleri krizi fırsata çevirerek gelecek yıl kullanılacak tohumları üretiyor.   

  Çankaya Belediyesi Kent Tarım Hobi Evlerindeki çalışmaları pandemi şartlarında da devam ediyor. 

  Salgın hastalık nedeniyle kent tarım hobi evi eğitimlerine bir süre ara verilen çankaya belediyesinde, ziraat mühendisleri krizi fırsata çevirerek gelecek yıl kullanılacak tohumları üretiyor.
  Salgın Hastalık Nedeniyle Kent Tarım Hobi Evi Eğitimlerine Bir Süre Ara Verilen Çankaya Belediyesinde, Ziraat Mühendisleri Krizi Fırsata Çevirerek Gelecek Yıl Kullanılacak Tohumları Üretiyor.   

  Temel sebze yetiştiriciliği, arıcılık, kompost yapımı gibi eğitimlerin verildiği Kent Tarım Hobi Evlerinde pandemi sürecinde farklı bir çalışma yapılıyor. Vatandaşlara ücretsiz olarak verilen eğitimlere salgın hastalık nedeniyle ara verilince, eğitmenler gelecek yıl için tohum üretmeye başladı.  

  Çankaya Belediyesinin kent içinde tarım yapmak isteyen ya da hobi olarak tarımla ilgilenen vatandaşlara yönelik, Mutlukent ve Ata mahallelerinde hizmet verdiği Hobi Evlerine bu sezon kayıt yapılmadı.

  Gelecek yıl kullanılacak tohumlar üretiliyor
  Gelecek yıl kullanılacak tohumlar üretiliyor

  Pandemi süreci öncesinde sebze yetiştirmek için ortamın nasıl hazırlanacağı, tohumdan fideye geçişi, sebzelerin bakımı, budaması, aşılaması ve sebze hastalıkları gibi tüm detayların anlatıldığı Kent Tarım Hobi Evlerinde yeni dönem için hazırlıklar yapılıyor. Salgın günlerinin geçmesi ile yeniden açılacak merkezlerde tamamen doğal domates, biber, kabak, mısır, ayçiçeği gibi sebzelerin tohumlarını üretiliyor.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler