TRY - Türk Lirası
EUR
15,3129
USD
13,4953
GBP
17,9830
CNY
2,1166
7.7 C
Ankara
13.9 C
İstanbul
14.9 C
İzmir
2 Aralık 2021, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaGelecek Partisi Genel Başkanı, Erbakan'ı ziyaret etti

  Gelecek Partisi Genel Başkanı, Erbakan’ı ziyaret etti

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı ziyaret etti

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu ile Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan arasındaki görüşme, yaklaşık 1,5 saat sürdü. Görüşmenin ardından yapılan ortak basın toplantısında konuşan Erbakan, sorunların çözülmesi noktasında Davutoğlu ile mutabık kaldıklarını söyleyerek, “Seçime yakın olan sürede nasıl bir yol izlenebileceği konusunda istişarede bulunduk. Genel başkan yardımcılarımız hem de genel başkan düzeyinde bundan sonra daha yakın bir ilişki içinde istişarelerimizi, müzakerelerimizi devam ettirme kararı aldık. İnşallah bu kararlarımız, çalışmalarımız milletimizin sıkıntılarının çözümüne vesile olur” diye konuştu.

  " partilerimiz arasında süregiden istişareler vardı"
  ” Partilerimiz arasında süregiden istişareler vardı”

  Davutoğlu da Erbakan ile yaptıkları görüşmede birçok konuyu ele aldıklarını söyleyerek, “Partilerimiz arasında çok daha yakın bir iş birliği içinde ve istişarelerle bundan sonra seyri birlikte takip etme, Türkiye’nin artık bir seçim ortamına girdiği de göz önüne alınarak yakın bir temas konusunda arkadaşlarımıza gerekli talimatları verdik. Zaten partilerimiz arasında süregiden istişareler vardı. Bundan sonra da daha sık bir şekilde bu istişareleri sürdüreceğiz” dedi.

  Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin yeni yönetim sistemi kapsamında Merkez Bankası’nın bağımsızlığı konusundaki sözlerinin hatırlatılması üzerine, “Ortada Merkez Bankası’nın bağımsızlığı, diye bir şey mi var? Bağımsızlığı yok ki tartışmaya açılsın ama Sayın Bahçeli’ye şunu hatırlatmak isterim; devlet siyasi iradeyle yönetilir ama devlet aynı zamanda kurumsal kapasite ile yönetilir. Kurumları yok ettiğinizde siyasi iradeyi uygulayacak nitelikli insan bulamazsınız” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler