TRY - Türk Lirası
EUR
15,5025
USD
13,7027
GBP
18,1321
CNY
2,1490
10.1 C
Ankara
14.2 C
İstanbul
17.7 C
İzmir
5 Aralık 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaGelecek öğretmenlerle şekillenir

  Gelecek öğretmenlerle şekillenir

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı; Cesur, “Gelecek öğretmenlerle şekillenir” dedi.

  İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm öğretmenleri kutladı.

  İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile yayımladığı mesajında, ‘Gelecek öğretmenlerle şekillenir. Sadece bir harf değil, alfabe öğreten, okuma yazma öğreten, hakkı öğreten, hukuku öğreten, Büyük Atatürk’ün kurduğu cumhuriyeti öğreten öğretmenlerimizin ellerinden öpüyor saygılarımı sunuyorum’ dedi.

  İYİ Parti Isparta Milletvekili Cesur, ‘Her zaman kendileri ile gurur duyduğum anne ve babam başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizi bu anlamlı günde canı gönülden kutluyorum. Sizler çok ama çok önemli bir görevi üstlenmiş olan Çağdaş Türkiye’mizin mimarlarısınız’ sözlerine yer verdi.

  Milletvekili Aylin Cesur’ un Öğretmenler Günü Mesajı:

  “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e 90 yıl önce ’Millet Mekteplerinin Başöğretmeni’ unvanının verilmesi nedeniyle, 1981 yılından bu yana kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün bir yenisini daha kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

  Büyük Atatürk, cehalete karşı verilen savaşta da ebedi Başöğretmenimiz olmuştur. Vatanı kurtarmanın sadece cephede gerçekleşmediğini çok iyi bilen Atatürk, “En büyük savaş, cehalete ve gericiliğe karşı yapılan savaştır” diyerek eğitim ve öğretime verdiği önemi ortaya koymuştur.

  Gelecek öğretmenlerle şekillenir
  Gelecek öğretmenlerle şekillenir

  Bugün Sayıştay raporlarına göre hala 150 binin üzerinde öğretmen açığı varken, sadece geçtiğimiz yıl atanamayan 400 binden fazla öğretmenimiz varken, mevcut yönetimin eğitme verilmesi gereken önemden çok uzaklarda olduğunu görüyoruz.

  Öğretmenlerimizin koşullarının iyileştirilmesi için, yeterli sayıda atama yapılması için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde verdiğimiz bütün önergelerin reddedilmesini üzüntüyle karşılıyoruz. Yarın, eğitime hak ettiği değerin yeniden verilebilmesi için gayretle çalışıyor, bugünse yapılan ve yapılmayanları büyük bir dikkatle takip ediyor, itirazlarımızı her fırsatta dile getiriyoruz.

  Yüklendikleri ağır sorumluluklara rağmen hak ettikleri saygınlığa bir türlü kavuşturulmayan öğretmenlerimiz bir an önce hak ettikleri saygı ve değeri kazandıracak, ekonomik, sosyal haklarını düzenleyecek, çalışma şartlarına ihtiyaç duymaktadır.

  Öğretmenler bizim başımızın tacıdır; geleceğe onlarla güvenle bakıyoruz.

  Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Saygılarımla.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler