TRY - Türk Lirası
EUR
17,2710
USD
16,0779
GBP
20,1707
CNY
2,4164
17.5 C
Ankara
22.5 C
İstanbul
27.7 C
İzmir
24 Mayıs 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve Sanat'Geleceğin Ustaları' yarışması başlıyor

  ‘Geleceğin Ustaları’ yarışması başlıyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nin Geleneksel Sanatlar Tasarım Yarışması kapsamında 9 yıldır düzenlediği Hüsn-i Hat, Minyatür, Tezhip, Çini ve Kalem İşi eserlerin kabul edildiği ‘Geleceğin Ustaları’ yarışması için başvurular başladı.

  2022 Geleneksel Sanatlar Tasarım Yarışması adı altında gerçekleşen ‘Geleceğin Ustaları’ yarışması için son başvuru tarihi 30 Eylül olarak belirlendi. Yarışmaya katılacak eserler, Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’ndeki ilgili birime teslim edilmesi gerekiyor. 

  GELECEĞİN USTALARI HÜNERLERİNİ KONUŞTURACAK

  Geleneksel sanatlarımızın gelişimine katkı sağlamak için Hüsn-i Hat, Minyatür, Tezhip, Çini ve Kalem İşi olmak üzere 5 farklı branşa düzenlenen Geleneksel Sa¬natlar Tasarım Yarışması, yine 5 farklı branştan oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilecek. Yarışmaya bu alanda amatör veya profesyonel olarak faaliyet gösteren tüm sanatçılar ile sanat öğrencileri sadece seçeceği bir adet eserle katılabiliyor. Aynı zamanda başvuru için herhangi bir yaş ve eğitim seviyesi sınırla¬ması bulunmuyor. Yarışmanın şartnamesi ile ilgili detaylı bilgilere www.geleceginustalari.ist adresinden ulaşılabilmek mümkün.

  Gelecegin ustalari yarismasi basliyor 1 - kültür ve sanat - haberton
  ‘Geleceğin Ustaları’ yarışması başlıyor

  DERECEYE GİRENLERE PARA ÖDÜLÜ

  5 Kasım Cumartesi günü Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi tarafından düzenlenecek bir törenle dereceye girenlerin duyurulacağı yarışmanın birincisine 30 bin lira, ikincisine 20 bin lira, üçüncüsüne ise 15 bin lira para ödülü verilirken, teşvik olarak da 20 bin liralık para ödülü dağıtılacak.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler