TRY - Türk Lirası
EUR
19,285
USD
18,635
GBP
22,300
CNY
2,608
30 Kasım 2022, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerGaziosmanpaşa'da 30 Ağustos coşkuyla kutlandı

Gaziosmanpaşa’da 30 Ağustos coşkuyla kutlandı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Gaziosmanpaşa’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü Yıl Dönümü’ne özel kutlamalar düzenlendi. Kutlamalar kapsamında ilçede klasik araçlardan oluşan konvoyla tur atıldı, bando takımı ve meşaleler eşliğinde Gaziosmanpaşa Meydanı’na yürüyüş yapıldı.

Gaziosmanpaşa’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yılı kapsamında birçok etkinlik gerçekleşti. Fener alayı ile başlayıp zafer konseri ile biten etkinliklere çok sayıda vatandaş katıldı. Konvoy turundan sonra gerçekleşen fener alayı, Ordu Caddesi’nde bando ekibi ile birleşti. 30 Ağustos Zaferi’ni coşkuyla kutlayan vatandaşlar son olarak Gaziosmanpaşa Belediye Bahçesi’nde Grup Madrigal ile buluştu.

Gaziosmanpaşa’da 30 Ağustos coşkuyla kutlandı

“30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI YOKTAN VAR OLUŞUN VE MİLLİ İRADENİN HAKİMİYETİDİR”

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, gençlerin coşkusunun her geçen gün arttığını belirterek, “Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı yani özel ve anlamlı bir gün. Gençlerle bu coşkuyu burada paylaşmak, güzel ülkemizin değerlerini bize emanet eden şehitlerimizi yâd etmek anlamlı olduğu için bir konserle bunu kutlamaya çalışacağız. 30 Ağustos Zafer Bayramı yoktan var oluşun ve milli iradenin hâkimiyetidir.

Millet olarak işte o irade burada, bu millet yeniden 30 Ağustos’u yaşamayacaktır. Türk milletinin iradesi, tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi kendi değerlerini, kendi vatanın bütünlüğünü, bayrağın yere inmemesini ve ülkenin sarsılmamasını top yekun savunan bir iradedir. Gençliğimizin buradaki coşkusu da bu iradenin tezahürünü oluşturuyor. Tüm gençlik olarak 30 Ağustos’u Gaziosmanpaşa Meydanı’nda büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Halkımızın, vatandaşlarımızın bağımsızlığının ilanı olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı tebrik ediyoruz” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler