TRY - Türk Lirası
EUR
19,265
USD
18,641
GBP
22,288
CNY
2,603
30 Kasım 2022, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerPolitikaGazi Mustafa Kemal Atatürk'ü özlemle anıyoruz

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü özlemle anıyoruz

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82. yıldönümünde “Millet olarak her geçen gün daha iyi anladığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü özlemle anıyoruz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Atatürk’ün “insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği en büyük lider” olduğunu söyledi. “Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız 10 Kasım’ın yıldönümünde,  Milletçe, O’nun değerini daha çok anlıyor, O’nu daha çok özlüyoruz” diyen Ahmet Akın şöyle devam etti:

“Umutları tükenmiş, varlığının yok edilmesine karşı endişe duyan bir milletin umutlarını yeşerten, tüm imkânsızlıklarına rağmen milletini ayağa kaldıran ve her şeyden önemlisi milletinin kaderini değiştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, başlattığı Ulusal Kurtuluş Mücadelesine önderlik ederek Türk Milleti’ni kurtarmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü özlemle anıyoruz
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü özlemle anıyoruz

Büyük komutan ve eşsiz bir kahraman olarak tarihe geçen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni milletine teslim etmiştir. Milletimiz Atatürk’e ve O’nun çağdaş Türkiye idealine her zaman sahip çıkmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında yoluna kararlılıkla devam edecektir. Bu duygularla; Kurtuluş Savaşı’nın önderi,  Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Dahi Komutan, Eşsiz Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, büyük bir özlemle ve saygıyla anıyorum.”

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler