TRY - Türk Lirası
EUR
15,2572
USD
13,4487
GBP
18,2297
CNY
2,1216
1.6 C
Ankara
1.6 C
İstanbul
4 C
İzmir
22 Ocak 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerG7 Sağlık Bakanları: Omicron dünya için büyük tehdit

  G7 Sağlık Bakanları: Omicron dünya için büyük tehdit

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  G7 Sağlık Bakanları’ndan yapılan resmi açıklamada “Omicron, küresel halk sağlığı için mevcut en büyük tehdittir” denildi

  G7 ülkelerinin sağlık bakanları düzenledikleri son toplantıda Omicron’u ve oluşturduğu endişeleri değerlendirdi. Toplantıya ilişkin yapılan resmi açıklamada, “Omicron, küresel halk sağlığı için mevcut en büyük tehdittir” denildi.

  Omicron’un oluşturduğu tehdide yönelik iş birliğinin önemli olduğuna vurgu yapılan açıklamada, “Vakalardaki artıştan derin endişe duyan bakanlar, bu gelişmelerin küresel halk sağlığına yönelik mevcut en büyük tehdit olarak görülmesi gerektiği konusunda anlaştılar. Yakın işbirliği yapmak, verileri izlemek ve paylaşmak her zamankinden daha önemli. Bu, hızla gelişen durumu ele almanın yolu olacaktır” ifadelerine yer verildi.

  AŞILARA ADİL ERİŞİM VURGUSU

  Öte yandan aşılara adil erişimin önemine de vurgu yapılan açıklamada, “Bakanlar arasındaki bilgi alışverişinin ardından, hızla büyüyen Omicron dalgasıyla mücadelede birlikte çalışmanın çok önemli olduğu konusunda anlaştılar. Bakanlar teşhis, genom dizileme, aşılar ve terapötiklere adil erişimin önemini vurguladılar” denildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler