TRY - Türk Lirası
EUR
20,581
USD
19,072
GBP
23,369
CNY
2,780
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaYerel HaberlerAnkara HaberleriFurkan yaşam üçgeni ile hayata tutundu

Furkan yaşam üçgeni ile hayata tutundu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Adıyaman’da depremde oturdukları 6 katlı binanın çökmesiyle enkaz altında kalan Furkan Kuşluğ (21), daha önce videolarını izlediği yaşam üçgeni ile hayata tutundu.

Deprem sırasında duvara sabit olan buzdolabının yanında çöküp, kapanan Kuşluğ, 7 saat sonra yaralı kurtarılarak Ankara’daki hastanede tedaviye alındı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde, Adıyaman’da çöken 6 katlı binanın enkazında ailesiyle birlikte kalan Furkan Kuşluğ, duvara sabit olan buzdolabının yanında çöküp, kapanarak kurtarılmayı bekledi. Furkan Kuşluğ, depremden 7 saat sonra yakınları tarafından enkazdan yaralı kurtarılarak, hastaneye kaldırıldı. Kuşluğ, Adıyaman’daki ilk tedavisinin ardından Ankara’ya sevk edildi. Etlik Şehir Hastanesi’nde tedavisi devam eden Kuşluğ, yaşadıklarını DHA’ya anlattı.

Furkan yaşam üçgeni ile hayata tutundu
Furkan yaşam üçgeni ile hayata tutundu

7 SAAT SONRA KURTARILDI

Furkan Kuşluğ, 3’üncü katta oturdukları 6 katlı binanın depremde çöktüğünü belirterek, “Annemle ablam aynı odada uyuyordu. İlk koştum, onları uyandırdım sonra ben mutfağa koştum ve buzdolabının yanına oturdum. Zaten ondan sonra da her şey çöktü bir anda. İnternette hayat üçgeni ile ilgili videolar çok denk geliyordu ve ben de izlerdim. Çoğunlukla 1999 depremini yaşayan insanlar, bu konuya ilişkin deneyimlerini anlatıyordu, onları izlerdim. Ondan dolayı biraz bilgiliydim bu konuda.

Deprem anında mutfaktaki buzdolabının yanında oturdum. Tavan çöktü ama benim üzerime bir şey gelmedi, bu sayede hayatta kaldım. Enkazın altında yağmur damlalarının yüzüme gelmesiyle uyandım ve bağırmaya başladım. Rüya gibi bir şey zannettim. Oradan 7 saat sonra kuzenim geldi, beni çıkardı ve ondan sonra kendimi Ankara’da buldum. Bilincim yerindeydi; ama ayaklarımı hissetmiyordum. Sürekli dua ettim” diye konuştu.

Furkan yasam ucgeni ile hayata tutundu 5635 dhaphoto2 - ankara haberleri, yerel haberler - haberton

Etlik Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nde görevli Doç. Dr. İbrahim Gündoğdu ise Furkan Kuşluğ’un sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, “Furkan gitgide toparlıyor. Beslenmesi de yakında açılacak. Korsesini taktık. Oturmaya başladı. Daha sonra ayağa kaldıracağız ve rehabilitasyon merkezine alıp birçok cihazla onun yeniden ayağa kalkması için elimizden geleni yapacağız” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler